„Hodně to pro mě znamená, je to velká čest. Moc si toho vážím,“ řekl pro klubový web 19letý rodák z Českého Těšína. „Chtěl bych být správným lídrem na ledě i mimo něj a jít příkladem. Věřím, že budeme vyhrávat a slavit úspěchy,“ dodal Gabriel Szturc.

Místo pro slavnostní fotografii v novém dresu bylo vybráno příhodně. Gabriel Szturc se s koučem Krisem Mallettem postavil pod malbu na zdi, která zpodobňuje jednoho z nejslavnějších hráčů Kelowny, a to Václava Varaďu.Místo pro slavnostní fotografii v novém dresu bylo vybráno příhodně. Gabriel Szturc se s koučem Krisem Mallettem postavil pod malbu na zdi, která zpodobňuje jednoho z nejslavnějších hráčů Kelowny, a to Václava Varaďu. Ten v klubu působil v letech 1994 až 1996.Zdroj: Kelowna Rockets

„Je správný lídr. Pracuje opravdu tvrdě, a to jak při trénincích, v tělocvičně, tak i na ledě,“ prohlásil trenér Kelowny Kris Mallette. „Jako Evropan navíc pilně pracuje na zdokonalování se v angličtině, a to stejně zapáleně, jako hraje hokej,“ uzavřel kouč Kris Mallette.

Premiéra s kapitánským céčkem na dresu Szturcovi vyšla. Kelowna zvítězila na ledě Vancouveru Giants 4:1 a český šikula se na tom podílel důležitým gólem na 3:1, který vstřelil ve 49. minutě při oslabení. Kelowna tím poskočila v tabulce Západní konference na 8. místo.

Hokejista Gabriel Szturc byl jmenován kapitánem týmu Kelowna Rockets. Statistiky k 25. 1. 2023.Hokejista Gabriel Szturc byl jmenován kapitánem týmu Kelowna Rockets. Statistiky k 25. 1. 2023.Zdroj: Kelowna Rockets