Vítěz je ovšem stejný. Český Těšín doma vyhrál 7:3, svěřenci trenéra Jaroslava Bariše ale věděli, že je v pondělí čeká úplně jiný zápas. A to se také potvrdilo. Karvinští začali velmi aktivně, zásluhou Juhásze se dostali do vedení a do svého soupeře doslova bušili.

„Opět se ukázalo to, co jsem říkal už na začátku série. Bude záležet hlavně na výkonu gólmanů, ti dělají zápasy,“ uvedl Bariš. Domácí Býci vyvinuli velký tlak, jenže hostující gólman Loubal odolával.

Tým Wolves měl ještě jednoho hrdinu. Na 1:1 totiž ještě v první třetině po hrubce karvinských zadáků srovnal v oslabení hostující Malíř, lídr českotěšínské kabiny a šéf Vlků, který pak v prostředním dějství střelou z pozice mezi kruhy poslal Český Těšín dokonce do vedení. Karviná však zásluhou Petráka zase srovnala.

Vlci se mohou radovat, zvládli i druhé utkání, byť v prodloužení.

Ve třetí třetině už se hrálo stylem nahoru dolů a na obou stranách byla k vidění spousta šancí. „Bylo to správné finále,“ uvedl Bariš. „Škoda, že jsme ve třetí části neproměnili naše velké šance, několikrát nám tam skákal kotouč po čáře,“ poukázal na dramatické okamžiky kouč domácích Býků Petr Bolek. Zápas tak dospěl až do prodloužení.

V tom byli šťastnější českotěšínští Vlci, když si Voznica povodil obránce Karviné, předložil puk Hoďovi a ten hostům vystřelil dva mečboly. „Doma bychom to chtěli uzavřít, ale samozřejmě ještě nic není hotovo,“ krotí euforii kouč Wolves Jaroslav Bariš.

Karviná je ve složitější situaci, avšak zbraně ještě neskládá. „Budeme bojovat,“ slibuje před středečním třetím utkáním karvinský trenér Bolek.

HC Býci Karviná – Wolves Český Těšín 2:3 p (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Juhász (Grepl), 35. Petrák (Vaštík, Bolek) – 13. Malíř (Pniok), 34. Malíř, 62. Hoďa (Voznica). Rozhodčí: Hykel, Jeřábek – Wanke, Štěpán. Vyloučení: 5:7, navíc Ščurek (Č. Těšín) 10 min. OT. Bez využití. Oslabení: 0:1. Diváci: 500. Stav série: 0:2.