V kvalifikaci o postup dvakrát porazili Jindřichův Hradec, v sobotu i na jeho ledě 4:3. Cesta českotěšínských Vlků do druhé ligy je tak znovu otevřená.

Svěřenci Jaroslava Bariše se radovali z postupu už poté, co úspěšně prošli play off krajského přeboru. Jenže rozhodnutí svazu je vrátilo zpátky do hry a připravilo pro ně kvalifikaci proti týmu z Jindřichova Hradce.

„Moc jsme je neznali. Prakticky jsme o nich věděli jen to, co jsme se dočetli,“ přiznal kouč Těšína Jaroslav Bariš. Přesto Vlci v sérii hrané na dva zápasy uspěli. Za postupem vykročili před týdnem domácí výhrou 5:2, kterou si zajistili velmi dobrou pozici do odvety.

„Venku jsme však čekali úplně jiné utkání. Věděli jsme, že se do nás obují a to také udělali,“ uvedl kouč Wolves. Jindřichův Hradec byl aktivní, vytvářel si šance, na skvěle chytajícího Loubala ale hledal recept marně. „Měli velkou převahu, my jsme nestačili jezdit. Takže oni hráli a nám chytal gólman,“ popisoval Bariš průběh první části.

Přestože byli jeho svěřenci většinu času bez puku, dokázali s ním na holích pracovat daleko účelněji a v 10. minutě otevřel skóre Voznica. Když ve druhé části přidali další góly Široký s Alterou, vedl Český Těšín už o tři branky a směřoval za postupem. „Tam už jsme hráli to, co jsme potřebovali,“ řekl trenér hostů.

Vlci zvládli i druhý zápas s Jindřichovým Hradcem.

Domácí v závěru druhé třetiny dali dva góly a vykřesali jiskérku naděje. Těšíňané ji ale okamžitě udusili druhým gólem Voznicy.

I když hráli hosté jen na dvě obranné dvojice, postupový výsledek už udrželi. Český Těšín si před začátkem poslední části držel slibné vedení 4:2. „Pak už jsme je k ničemu nepustili a hlídali jsme si to,“ komentoval Bariš průběh poslední třetiny.

Nejen v této sérii, ale v průběhu celé sezony se tým mohl spolehnout na skvěle chytající brankáře. „Na nich jsme to celé postavili. Hráči věděli, co mají hrát, a proto jsme to dotáhli až tak daleko,“ uvedl kouč slezského týmu.

Vlci nakonec zvítězili 4:3 a definitivně si vybojovali místo ve druhé lize. Teď je otázka, zda ji budou hrát. „Je to otevřené, bude se o tom uvažovat,“ prozradil Bariš.

„Ale je to druhá liga, jiný hokej, bylo by třeba mužstvo posílit a přizpůsobit tomu další věci. Nehraje se to zadarmo a jen po okolí, více se cestuje, pro všechny by to zkrátka bylo náročnější,“ dodal.

Vajgar Jindřichův Hradec – Wolves Český Těšín 3:4 (0:1, 2:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 38. D. Košťál (Popelka, Ondřej), 40. Lazorišák (Ondřej, Jon), 57. J. Mazanec (Lazorišák, Ištvánik) – 10. z tr. střílení Voznica, 23. Široký (Altera), 27. Altera (Ščurek), 40. Voznica (Piecha, Vydra). Rozhodčí: Čuňočka – Komínek, Vašíček. Vyloučení: 8:10, navíc Janeček – Malyjurek oba 5 min. + DKU, V. Patrman 10 min. OT. Bez využití. Oslabení: 0:1. Diváci: 650. První zápas: 2:5, postupuje Těšín.

Český Těšín: Loubal – Vydra, Ščurek, V. Patrman Široký – Foltyn, Piecha, Voznica – Malyjurek, Malíř, Pniok – Trombík, Smuž, Altera – S. Patrman. Trenér: Bariš.