Havířov si před sobotním, třetím vzájemným soubojem se Zubry upevnil sebevědomí a hlavně první příčku v tabulce. Hráči navíc vyrovnali osmizápasovou šňůru bez porážky ze sezony 2010/11, což je také zajímavý fakt.

K vyrovnání úchvatné série, kterou vyznavači černé, bílé a modré vytvořili v sezoně loňské, zbývá přidat ještě pět vítězných duelů. Může se to podařit? V silách mužstva to rozhodně je.

Tým v Přerově potvrdil, že dokáže náročné bitvy zvládat. Jeho duely s Hanáky, a to i přerovskými sousedy z Prostějova, jsou ozdobou druhé ligy. „Domnívám se, že ta úroveň zápasů s Přerovem je skutečně nadstandardní," přidal se i trenér AZetu Tomáš Potěšil.

Ten sportovně ocenil i hru soupeře. „Vyhráli jsme 5:2, ale opět to byl vyrovnaný zápas. Přerov hrál stejně dobře jako u nás, zatím má problémy jen s koncovkou. Pokud by je neměl, mohl vyhrát. Nás ale znovu podržel Ondra Tomšů v bráně, který navázal na svůj předchozí domácí výkon. Lapil tam dva samostatné nájezdy domácích, vychytal i další těžké střely. Všechny nás mile překvapuje. Musím přiznat, že jsem ani nečekal, že by mu to mohlo takhle vyjít," radoval se trenér Potěšil z úspěšného působení osmnáctiletého mladíka v havířovské kleci, pro kterého byly přerovské duely debuty ve druhé lize!

Havířov zažil zápas, v němž na rozdíl od toho předešlého neprohrával. Získal náskok, vedl dokonce 4:1 po dvou rychlých gólech, které k sobě přilepili Rimmel s J. Danečkem a víceméně s jistotou už dotáhl utkání do vítězného konce.

„Dali jsme i dvě branky v přesilovkách. To tréninkové úsilí, kdy nacvičujeme clonění brankáři a obsazování prostoru brankoviště, nám zatím vychází," pochvaloval si Potěšil.

Zubr Přerov – AZ Havířov 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Goiš (Kundrátek), 37. Kundrátek (Sprušil, Kudělka) – 19. Kanko (Rimmel), 30. Daneček (Sztefek, Vydra), 34. Rimmel (Potočný, Klimša), 35. Daneček (Sztefek), 53. Rimmel (Stránský, Potočný). Rozhodčí: Volf. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 988.

Havířov: Tomšů – Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Graca, Jonáš – J. Daneček, Bursík, Sztefek – Kanko, Pechanec, Kolařík – Stránský, Potočný, Klimša – Pavlas. Trenér: Tomáš Potěšil.

Další zápas hraje Havířov v sobotu s Přerovem (17 hodin).

Další materiály k havířovskému hokeji čtěte v pátečním tištěném vydání Deníku