Dukla nyní neprochází ideálním obdobím a Havířov toho dokázal využít. Jihlava však začala aktivněji a hostující Stezka musel vytáhnout několik důležitých zákroků. V deváté minutě za něj ale protlačil kotouč Kolář a domácí vedli.

AZ bleskově srovnal a stálo to za to. K velkému sólu se rozjel R. Veselý, který svou akci dotáhl do zdárného konce a vyrovnal na 1:1. „Bylo důležité, že jsme rychle vyrovnali,“ řekl po zápase manažer Havířova Patrik Rimmel.

Vědělo se, že kdo dá druhý gól, bude na koni. Klíčovou branku nakonec vstřelil AZ, který v 31. minutě poslal do vedení Fridrich, jenž úspěšně zakončil přečíslení v přesilové hře. A když se v poslední minutě druhé třetiny prosadil Kotala, vedl Havířov už 3:1!

„V první třetině jsme byli trochu zakřiknutí, ale pak jsme šli herně nahoru a ve třetí už jsme si to hlídali,“ uvedl Rimmel.

Domácí sice měli ještě pár šancí, hráli i několik přesilovek, Havířov ale Duklu do žádného souvislého tlaku nepustil. „Věděli jsme, že když budeme hrát naši hru, tak můžeme porazit kohokoliv. Ale platí to i naopak,“ řekl manažer AZetu.

Havířov tak zvládl další těžký zápas, náročná série ale nekončí. Nyní jsou před ním bitvy s Českými Budějovicemi, v Přerově, s Chomutovem či Porubou. „Soutěž je vyrovnaná. Pokud chceme udržet místo v play off, musíme holt bodovat, kde to půjde. Nemůžeme si dovolit prohrát tři nebo čtyři zápasy za sebou,“ upozorňuje Rimmel.

Dukla Jihlava – AZ Havířov 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. D. Kolář (Machala, Harkabus) – 11. R. Veselý (L. Rutar), 31. Fridrich (R. Veselý), 40. Kotala (Bednář). Rozhodčí: Jechoutek, Vrba – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 1147.

Havířov: Stezka – Chroboček, Matai, Rašner, Mrowiec, Malina, L. Rutar, Kachyňa – Maruna, F. Seman, Bambula – L. Bednář, R. Veselý, Kotala – Žiak, Cihlář, Danielčák – Fridrich, Baláž, Pořízek. Trenér: Režnar.