Dvacetiletý havířovský útočník Daniel Kurovský, který v uplynulých dvou sezonách nastupoval i za extraligové Vítkovice, dal v úvodních dvou zápasech letošního ročníku Chance ligy dvě branky. Jenže v tom třetím se zranil, musel na operaci s kolenem a do hry se vrátil až v sobotním utkání s Kadaní (4:2), ve kterém si připsal jednu nahrávku. „Naše lajna tam je od toho, aby dávala góly,“ řekl po zápase karvinský rodák.

Jak jste se po tak dlouhé pauze cítil?

Bylo to dobré. Získali jsme tři body, koleno drží, takže všechno je v pohodě.

Zranil jste se na začátku sezony. Bylo to nejtěžší období ve vaší kariéře?

Asi ano, nic tak vážného jsem totiž doposud neměl. Najednou jsem měl hodně volného času, hrozně moc.To nebylo nic pro mě.

Na led jste se vrátil na konci ledna. Probíhalo vše bez komplikací?

Každý den to bylo lepší a lepší. Na začátku jsem jezdil jen obloučky a postupně jsem se do toho dostával. Noha naštěstí byla v pohodě. Nic mě neomezovalo ani v posilovně, návrat tedy probíhal bez problémů.

Daniel Kurovský se vrací na led. Zatím na prvoligový v dresu Havířova.

Předtím jste absolvoval dlouhou rehabilitaci. Byla náročná?

Ta byla ze všeho nejnáročnější. Chodil jsem na ni obden dva měsíce. Nejhorší bylo narovnávání, to bylo strašně bolestivé.

Vážné zranění vás potkalo už ve dvaceti letech. Zasáhlo vás to hodně?

Říkal jsem si, že co se má stát, to se stane. Jsem mladý, a pokud bych vynechal jednu sezonu, tak by to nebyla žádná velká tragédie. Ale snad už se mi teď zranění budou vyhýbat a předvedu, co umím.

Nebál jste se o kariéru?

To ani ne. Když jsem přišel k doktorovi, tak mi všechno vysvětlil a to mě hned uklidnilo. Každopádně jsem rád, že to je za mnou, a teď už se dívám jen dopředu.

Sledoval jste během toho všeho i havířovské výkony?

Jasně a věřil jsem, že kluci vybojují play off. Je tady velmi dobrý kádr, kluci hráli dobře, drží je gólman a v kabině je velká týmová pohoda. Takový kolektiv se vidí málokdy.

Kde dohrajete sezonu? Zůstanete v Havířově, nebo se vrátíte do Vítkovic?

O tom se teprve rozhodne. Ale ať už budu hrát za Havířov, nebo za Vítkovice, doufám, že tomu mužstvu svými výkony pomůžu.