„Je to pro mě výjimečná chvíle,“ řekl Pastrňák, jenž má devět zápasů před koncem základní části na kontě 51 tref a může útočit na Jágrův rekord ze sezony 1995/1996. Dnes jednapadesátiletý útočník se tehdy jedinkrát v kariéře dostal přes 60 branek a sezonu zakončil s 62 góly.

Pastrňák na 50 tref dosáhl jako druhý hokejista v této sezoně. Rychleji to stihl pouze suverénní Connor McDavid z Edmontonu, jenž s 60 brankami vládne tabulce střelců.

Hokej Vyškov - AZ Havířov 4:2 (II. liga - 3. čtvrtfinále play-off, 26. 3. 2023)
Ani zápas! Havířov má po sezoně, ve čtvrtfinále ho bleskově zastavil Vyškov

Český útočník si na ledě Caroliny vylepšil také dosavadní bodový rekord ze sezony 2019/2020, kdy v základní části nasbíral 95 bodů za 48 branek a 47 nahrávek. Nyní má 97 bodů a jako druhý Čech míří za překonáním stobodové hranice. Jágr se přes ni dostal hned pětkrát.

„Jak padesáti gólům, tak sto bodům jsem byl blízko již před pár lety, tehdy se to ale kvůli pandemii nepovedlo. Jsem rád, že jsem se padesátky dočkal. Nikdy nevíte, co se může stát,“ uvedl Pastrňák a připomněl předčasný konec základní části v sezoně 2019/2020.

Padesátý gól v sezoně a 600. bod v kariéře v NHL Pastrňák zaznamenal po necelých pěti minutách hry. Po přesném pasu Charlieho McAvoye se dostal za obranu Hurricanes a s přispěním bránícího Brenta Burnse poslal Bruins do vedení. Podruhé se prosadil v polovině zápasu, kdy po asistenci Pavla Zachy využil přesilovku a zvýšil na 2:1.

Ve Studentské ulici v Karviné-Mizerově vzniká nové parkoviště s kapacitou 28 míst.
V Karviné vzniká nové parkoviště, lidem v okolí nabídne necelé tři desítky míst

Také na třetí brance Bostonu se výrazně podíleli čeští hokejisté. Tomáš Nosek rozjel Jakuba Lauka, který přidal čtvrtý přesný zásah v sezoně. Český mladík, který dostal šanci při absenci zkušené dvojice Patrice Bergeron, Brad Marchand, zápas nedohrál. Ve třetí části při napadání nezvládl souboj s obráncem Jalenem Chatfieldem a po nepříjemném pádu utkání opustil. Podle trenéra Jima Montgomeryho by však měl být v pořádku.