Ten ve čtvrtém utkání finále Východní konference proti Carolině přispěl k výhře 4:0 gólem a dvěma asistencemi.

Boston vyhrál sérii hladce 4:0 na zápasy a bude čekat, zda se mu v boji o vítězství v NHL postaví San Jose či St. Louis.

Jednu nahrávku si za Boston připsal i Pastrňákův mentor David Krejčí.

Baníkovci předvedli, jak vypadá příkladné nasazení a bojovnost. Na snímku proměňuje sedmičku Radim Chudoba.
To je boj! Trenér Michalisko chválil srdíčko

„Dnes jsme tu ze sebe všichni vydali to nejlepší. Samozřejmě vynikal Bergeron, už v minulosti dokázal, že to umí vzít v klíčových zápasech na sebe. A skvělý byl také Pastrňák,“ chválil své parťáky z první formace bostonský Brad Marchand.

„Celý rok hrajeme jako tým a v play off to potvrzujeme. Náš kádr je kvalitní, každá formace může rozhodnout. Tahle série toho byla perfektním příkladem,“ přidal se Patrice Bergeron po sedmé výhře Bostonu v řadě.

„Věřím, že tímhle to ještě nekončí,“ doplnil své kolegy sám David Pastrňák, který si v letošním play of polepšil na 7 gólů a 8 asistencí, čímž se dostal na třetí místo produktivity play off.

Bodování NHL: 1. Couture (San Jose) - 20 bodů (14+6), 2. Marchand (Boston) - 18 (7+11), 3. Pastrňák (Boston) - 15 (7+8), 4. Burns (San Jose) - 15 (5+10), 5. Meier (San Jose) - 15 (5+10), 6. E. Karlsson (San Jose) - 15 (2+13), 7. Hertl (San Jose) - 14 (9+5), 8. Rantanen (Colorado) - 14 (6+8), 9. Krejčí (Boston) - 14 (4+10), 10. Schwartz (St. Louis) - 13 (9+4).

Tomáš Wágner slaví další sezonní gól. Už jich má třináct.
Tomáš Wágner o soupeřích v baráži: Spekulovat je zbytečné
Jan Zbránek, střelecká opora týmu. Proti Plzni se trefil šestkrát. Na snímku dává jeden ze svých gólů.
Střelec Jan Zbránek: Takové fanoušky jako my nemá nikdo