Havířovští si na sklonku loňského roku mezi svátky na České Budějovice vyšlápli a doma vyhráli 4:0. Tentokrát se ale zápas nesl jednoznačně v režii soupeře. Že by se Motor na dnešní duel nějak speciálně připravil? „To si nemyslím. Byli jsme pro ně soupeř jako každý jiný,“ uvedl kouč AZetu Jiří Režnar.

České Budějovice kontrolovaly utkání už od jeho úvodních minut. Hned v té první se prosadil nejlepší střelec týmu Endál a o šest minut později zvyšoval bývalý reprezentační obránce Kutlák. „V první třetině jsme vyrobili tři hrubky a dostali z toho dva góly,“ mrzelo Režnara, který v pátek s klubem prodloužil smlouvu o dva roky.

První zápas po podpisu nového kontraktu ale jeho svěřencům nevyšel. Ve druhé části totiž Motor přidal hned pět branek, vyhnal z brány gólmana Bláhu a bylo po zápase. „Je jedno, jakým způsobem prohrajete, ale tři body jsou fuč,“ hodnotil kouč Havířova.

Důležitou roli sehrály přesilové hry. Havířovští pykali na trestné lavici sedmkrát a domácí je dokázali čtyřikrát ztrestat. „Od stavu 4:0 už jsme jim byli jen sparringpartnerem,“ uvědomoval si Režnar.

Hokejisté Havířova slízli na ledě Budějovice debakl.

Havířov se probudil až v poslední třetině, ve které se prosadili Seman a Veselý. Dvakrát ale udeřili i domácí, kteří před šesti tisícovkami diváků oslavili vysokou výhru 9:2. „Na ten zápas jsme se připravovali, byl to svátek, ale vůbec nám nevyšel,“ uzavřel trenér AZetu.

Motor České Budějovice – AZ Havířov 9:2 (2:0, 5:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 1. Endál (Gilbert, Fillman), 7. Kutlák (Karabáček, Bradley), 26. Endál (M. Novák), 29. Bradley (Plášil), 32. Gilbert (Endál, Plášil), 37. Z. Doležal (Bradley, Karabáček), 40. Bradley (Pýcha, Babka), 50. M. Novák, 51. Gilbert (M. Novák, Plášil) – 44. Seman (O. Procházka, Rehuš), 54. Veselý. Rozhodčí: Souček, Micka – Kreuzer, Polonij. Vyloučení: 3:7. Využití: 4:0. Diváci: 6056.

Havířov: Bláha (29. Matoušek) – Chroboček, Matai, Bořuta, Staněk, Rašner, Dudek, Mrowiec – Kotala, Seman, Rehuš – Maruna, Haas, Bednář – Gřeš, Pořízek, Cihlář – Procházka, Veselý, Pawliczek. Trenér: Režnar.