První zápas venku? Hodonínská výhra 7:3. Doma Orli schytali osmigólový výprask. A ve středu dokonce dostali na ledě soupeře desítku. „Asi už je to i nějaký komplex. Náhoda to nebude, ale nevím, čím to je,“ přemýšlí kouč Orlů Darek Stránský.

Rozhodnuto bylo v podstatě už po prvním dějství. Domácí Drtiči udeřili už ve druhé minutě, skórovali i krátce před sirénou a třetinu vyhráli 3:0. „Přesto jsme v první třetině byli vyrovnaným týmem,“ uvedl hostující kouč. „Jenže jsme dostali tři góly po jejich nahozeních, to utkání značně ovlivnilo,“ dodal.

V polovině utkání vykřesal naději pro hosty Amirov, který skóroval ve vlastním oslabení. To Orlová přečkala, jenže hned poté, co byl tým zase v pěti, dostala další dvě branky. „A pak jsme se už sesypali,“ komentoval Stránský.

V poslední třetině byl na ledě už jen jeden tým. Hodonín přidal dalších pět branek a jako první uštědřil Orlové letos desítku. Poslední gól přitom padl 59 vteřin před koncem. „Tato třetina, to už byla katastrofa. Máme teď několik dní volna, musíme se dát do pořádku,“ nabádá Stránský.

SHK Hodonín – HC Orlová 10:2 (3:0, 2:1, 5:1)

Branky a nahrávky: 2. Miklík, 10. Finsterle (Matula, Kellner), 20. Matějka (Charvát), 33. Finsterle (Mikéska, Matula), 34. Matějka (Jurča, Škutchan), 46. Finsterle (Růžička, Kellner), 47. Jurča (Matula, Finsterle), 49. Škutchan (Růžička), 53. Leška (Kobylík), 60. Finsterle (Mikéska) – 31. Amirov (Achmeťjanov), 51. Šmíd (Achmeťjanov). Rozhodčí: Šudoma – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 7:6, navíc Ballner (Orlová) 5 + DKU. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 815.

Orlová: Svoboda – Tomis, Janiczek, Šendera, Štěpánek, Amirov, Puškár, Stránský – Kaukič, Achmeťjanov, Ballner – Sladkovský, Kovařík, Blaško – Hovspejan, Smrčka, Dang – Šmíd. Trenér: Stránský.