Druhé porubské utkání v jednom týdnu na ledě spolufavorita soutěže – tentokrát proti domácí Porubě, už Orlové nevyšlo. Na brzký gól Chaloupky ještě odpověděl Pavliš, ale pak už hosté jen inkasovali.

„Docela nám vycházely brejky, jen škoda, že nevyústily v nějakou tu branku. Soupeř byl ale celkově lepší, byla to taková výuka hokeje," poznamenal po zápase trenér Orlové Marosz.

Za stavu 5:1 po dvou třetinách se už zápas jen dohrával. „Celý zápas jsme měli pod kontrolou, dali i poměrně dost gólů, takže spokojenost," shrnul stručně zápas trenér Ostravanů Tomáš Sršeň.

RT Torax Poruba – HC Orlová 9:2 (3:1, 2:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 2. Chaloupka, 6. Seidler (Prokop), 13. Wolf (Zachar), 25. Vrána (Javín), 35. Seidler (Haas), 42. Vrána (Wolf, Seidler), 44. Zachar (Haas, Kilnar), 50. Seidler (Prokop, Buček), 54. Chaloupka (Slavík) – 3. Pavliš (Plášek), 48. Blatoň (Hegegy). Rozhodčí: Kubičík – Štěpán, Hanzlík. Vyloučení: 4:4, navíc Hoďa (Orlová) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 320.

Orlová: Iláš – Sznapka, Hegegy, Zientek, Vydra, Mintěl, Hoďa, Štefanka, Tomis – Pavliš, Szajter, Badžo – Blatoň, Galgonek, Studený – Grepl, Mráz, Matějíček – Plášek, Ciupa. Trenér: Daniel Marosz.