Fanoušci karvinského a orlovského hokeje se dnes těší na sportovní svátek. Prestižní okresní derby, které se koná po dlouhých osmi letech, kdy Karviná nefigurovala na seznamu účastníků II. ligy, se hraje v Karviné. Oba celky neodstartovaly sezonu nijak valně. Karviné chybí rozený střelec, v sobotu v Kroměříži se svěřenci trenéra Josefa Halouzky poprvé dostali nad dvě vstřelené branky na zápas a hned to znamenalo plný bodový zisk. „Brankáře máme kvalitní a když jim pomůže obrana, moc gólů dostávat nebudeme,“ míní trenér Karviné.

Vedení klubu podniká všechny kroky k tomu, aby mužstvo posílilo o hráče na střídavý start, především z Havířova. V minulosti nebývalo překvapením, když hráči z Karviné a z Orlové byli navzájem provázáni společnými působišti, nebo se znali přímo osobně. V poslední době právě díky tomu, že Karviná hrála až krajský přebor, tato skutečnost poněkud opadla. „Hráči se možná znají z mládežnických soutěží, ale teď momentálně netuším, kdo z našeho týmu hrál v Karviné a naopak. Derby se koná po dlouhé době, tak uvidíme, jak vyhecovaný zápas to vůbec bude,“ podotkl trenér Orlové Stanislav Sztefek.

Jeho tým je na tom v tabulce o něco lépe (o dva body) než Karviná, když vyhrál dva zápasy, ale třeba ve Valašském Meziříčí utržil debakl. „Každý zápas je jiný. Netroufám si odhadnout, jak bude vypadat ten dnešní v Karviné. Můžeme si jen přát, aby to byl hezký hokej, nepoznamenaný řadou osobních soubojů a častým vylučováním,“ zadoufal Sztefek.

Dnes skutečně může i nemusí být derby hrané v rukavičkách. Z hráčů, kteří si vyzkoušeli dres soupeře, se dá zmínit jen karvinský Fendek a orlovský Kravčík, kteří jsou nyní na soupisce Karviné. V minulosti za Karvinou hrával i Jaško, ale ten už v Orlové působí delší dobu. Orlovanem, působícím v dresu Karviné, je určitě Vaštík, jenže tím také výčet takových hráčů končí. Pouze gólman Volf ještě loni působil v Orlové, ale ten je zase havířovským odchovancem. Derby začíná dnes v 18 hodin na karvinském zimním stadionu a očekává se výborná kulisa.