Tři body zůstaly v Karviné. Orlová nezopakovala výkon proti brněnské Technice a odešla poražena. Zapnula příliš pozdě na to, aby s nepříznivě se vyvíjejícím zápasem ještě stihla něco udělat. Karviná vyhrála zaslouženě.

 

SK Karviná – HC Orlová 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

 

Karvinští v úvodní třetině daleko lépe bruslili, byli důraznější a rychlejší na puku, Orlované předváděli bezkrevný výkon. Pinkali si puky do rohů hřiště a na ledě jezdili od ničeho k ničemu. Karvinou poslal do vedení Jan Blatoň, když zvedl puk nad ležícím Michalem Holešem, který chytal výborně, ovšem obrana mu při obou inkasovaných gólech nepomohla. Při druhé brance si z orlovské defenzivy udělal doslova dobrý den Ladislav Opravil, nádherně prošel pravou stranou hřiště a zvýšil vedení Karviné.

Ani ve druhé části se nezdálo, že by si Orlová vytvářela nějaký tlak, natož soustavný. Bezchybná obrana domácích ji dlouho nepouštěla do šancí a hosté konečně zapnuli na vyšší obrátky až od 28. minuty. Už si dokázali na ledě vyhovět, předvedli pár slušných kombinací, pořád to ale bylo málo, a tak Karviná bez větších potíží držela dvoubrankový náskok. Diváci ale se znepokojením sledovali, že se Karviná stahuje do obrany. Skutečnou sílu Orlová demonstrovala až v poslední třetině a hlavně v závěru, kdy měla drtivý nápor, při kterém měli domácí i kus štěstí.

Orlovští po tlaku zaslouženě korigovali Václavem Studeným, šance po kontrabrejcích měli ale i domácí. Ti se nakonec dočkali výhry, když přežili i závěrečnou přesilovkovou power-play Orlů, při které své spoluhráče podržel gólman Marek Volf. A tak jediní, kdo z hostující výpravy mohli být jakž takž spokojeni, byli orlovští fanoušci, kteří ve fandění vyhráli „na body“ nad těmi domácími.

 

Branky a nahrávky: 14. Blatoň (Kytka) – 1:0, 19. Opravil (Mlčák) – 2:0, 47. Studený (Kotásek, Fuks) – 2:1.

Rozhodčí: Havlík – Tuzial, Vengřín, vyloučení: 10:12, diváci: 1 700.

Karviná: Volf (Šafránek) – Kytka, Fendek, Suszka, Kubala, Milch, Mlčák – Chytil, Blatoň, Vaštík –Sabela, Opravil, Hublík – Ciupa, Zakuťanský, Rosůlek – Krayzel, Merta.

Trenér: Josef Halouzka.

Orlová: Holeš (Dobřanský) – Mintěl, Bavlšík, Tluszczik, Balajka, Jemelík, Trubka, Matůška – Galgonek, Studený, Suchý – Jaško, Kraft, Kotásek – Fuks, Pavlas, Bindáč – Novák, Zimmer.

Trenér: Stanislav Sztefek.

Další zápas hraje Karviná v neděli v Novém Jičíně, Orlová hostí v neděli Hodonín.