HC Orlová – SK Karviná 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

 

Není divu. Orli z posledních šesti zápasů čtyřikrát vyhráli, jednou remizovali a to se na poměrech v tabulce muselo projevit. Před zápasem se očekávala výborná kulisa zaplněného stadionu, ale diváci nechali orlovský tým ve štychu a spousta míst tak zela prázdnotou. „Je to zklamání. Bývaly časy, kdy byl orlovský zimák zaplněn po střechu. Nevím, co by fandové chtěli více – derby s Karvinou je největší zápas,“ litoval slabé návštěvy bývalý prezident orlovského klubu Vladimír Farana, který se na utkání přišel osobně podívat.

Stejně jako ostatní diváci viděl v první části nástup orlovského celku, kterému do hry napomohl rozhodčí Šír, který vylučoval karvinské borce jako na běžícím páse. „Tohle osobně mě hodně mrzí. Čekal jsem, že zápas ze strany rozhodčího Šíra bude veden v nestranném duchu,“ pokýval hlavou předseda SK Karviná Pavel Zemánek, který momentálně pomáhá s koučováním trenérovi Josefu Halouzkovi. Karviná hrála během první části šeskrát v oslabení, přičemž ta na sebe plynule navazovala.

„Budiž, tři vyloučení beru. Kluci se stále neoprostili od zbytečného hraní holí, ale další tři vyloučení byla vymyšlená,“ nabídl svůj pohled Zemánek. Ani jednu přesilovku ale Orlová nevyužila. Nicméně nepřestávala perfektně bruslit a vypracovávala si šance. Ty likvidoval brankář Volf, loni ještě spoluhráč orlovských hokejistů. Úvodní gól obstaral ve 13. minutě provizorní kapitán Orlů Martin Potočný. Pod první tři góly orlovského mužstva se podepsaly tři nedávno získané posily Potočný, Tejkl a Šedivý.

Druhá část hry patřila Orlové. Domácí skvěle napadali karvinskou rozehrávku, hostům vzala hodně sil neustálá oslabení a Orlovští měli navrch. Kromě gólů si vypracovali ještě asi šest dalších gólovek. Karviná bojovala, ale stále ji provází špatná koncovka. V Orlové to nebylo jiné. Po nevyužité přesilovce 5 na 3 inkasovala po Tejklově dorážce na 2:0 a vzápětí i gól od Šedivého, který drze projel karvinskou obranou a položil si i Volfa – 3:0. Mladý strážce karvinské svatyně se vzápětí rozhodl za děravou obranou nezůstat a odjel na střídačku.

Do poslední třetiny nastoupila aktivněji Karviná a deset minut domácí přehrávala. Po dvou šancích, které zneškodnil bravurní Holeš, konečně korigoval Opravil a zdálo se, že hosté neřekli poslední slovo. Jenomže se potopili sami. Při vlastní přesilovce nejen, že nedokázali pomalu projet středním pásmem, ale skvělé orlovské napadání mělo za následek chybu v obraně a definitivní pečeť z hole Stránského – 4:1. „Kluci dnes podali vynikající výkon. Hráli zodpovědně zezadu, tak jak jsme si to říkali před zápasem a Karvinou jsme přebruslili,“ radoval se z výborného představení svého týmu trenér Orlů Petr Česlík.

Ten také vyzdvihl přínos nových posil, s jejichž výkonem se zvedl i výkon ostatních borců. „Momentálně se vezeme na vítězné vlně, ale jsme si vědomi, že porážky přijdou. Hráči si teď na ledě plní své úkoly, pozorně brání, aktivně bruslí a napadají, je radost se na ně dívat,“ chválil svůj tým Česlík, který věří, že forma jeho celku ještě nějaký čas vydrží. „Nejlépe do play-off,“ směje se úspěšný trenér.

 

Branky a nahrávky: 14. Potočný (Balajka) – 1:0, 16. Tejkl (Šedivý) – 2:0, 35. Šedivý (Studený) – 3:0, 47. Opravil (Hublík) – 3:1, 53. Stránský (Potočný) – 4:1.

Rozhodčí: Šír, vyloučení: 9:8, bez využití, oslabení: 1:0, diváci: 550.

Orlová: Holeš – Mintěl, Jemelík, Balajka, Zimmer, Tluszczik, Bavlšík, Belanec, Hartmann – Potočný, Kraft, Stránský – Pavlas, Tejkl, Kotásek – Kravčík, Studený, Šedivý.

Trenér: Petr Česlík.

Karviná: Volf (35. Šafránek) – Suszka, Kytka, Fendek, Kubala, Matejka, Bolek, Vrána – Sabela, Krayzel, Chytil – Opravil, Hublík, Zakuťanský – Juroszek, Vaštík, Rosůlek – Dušek.

Trenér: Josef Halouzka.