Český útočník se v produktivitě posunul na druhé místo, na kontě má sedmnáct bodů (10+7).

Pastrňák se trefil už v polovině první třetiny, ale rozhodčí jeho gól odvolali, protože po trenérské výzvě odhalili těsný ofsajd Brada Marchanda. „“Věděl jsem, že nějaký gól dáme příště. Cítili jsme se dobře," řekl po zápase Pastrňák. Český útočník si vše vynahradil v 18. minutě, kdy otevřel skóre krásným gólem po střele mezi vlastníma nohama.

„Pravděpodobně to byl instinkt,“ líčil Pastrňák. „Přemýšlel jsem o přihrávce bekhendem a najednou mi puk proklouzl mezi nohama. Už jsem takhle zkoušel zakončovat v tréninku několikrát, ale nikdy mi to nevyšlo. Až teď. Byl to šťastný gól,“ dodal třiadvacetiletý útočník. Dosáhl tím třístého bodu v NHL v 329. utkání, což v klubové historii stihli rychleji jen tři hráči (Barry Pederson, Bobby Orr a Ray Bourque).

Anna Paťorková rozhodla zápas s Aritmou. Proti rezervě USK už se Havířovankám tolik nedařilo.
Basketbalistky zvládly pražský dvojboj napůl

Pastrňák, který dal v posledních čtyřech zápasech osm gólů, pak ukázal, že umí branky i připravovat. U mantinelu ho bránili dva hráči, přesto uvolnil Marchanda, který dostal Boston do vedení 2:1. „Koukli jsme na sebe a věděl jsem, že to zkusí. Tohle dělá často, nahrál mi neuvěřitelně a já už se jen snažil co nejrychleji vystřelit,“ řekl Marchand. „Je silnější na puku, proto může být trochu kreativnější,“ ocenil trenér Bostonu Bruce Cassidy Pastrňákův herní posun.

Havířovský odchovanec měl v posledních čtyřech zápasech podíl na jedenácti ze čtrnácti branek. „V průběhu roku jsou období, kdy se puk odráží k vám nebo od vás. Zrovna teď si ho nacházejí. Hraje s velkým sebevědomím a je schopný zahrát prvotřídní akce. Taky má dobrý výběr místa, dostává se tím častěji do šancí a proměňuje je. Je radost na něho koukat a hrát s ním,“ dodal na Pastrňákovu adresu parťák Marchand.

Mistři. Zleva stojí předseda klubu Adolf Cienciala, manažer Dalibor Klimša, Tomáš Wykret, Patrik Krywult, Kamil Kučera, sedí Michal Mička, trenér Libor Jakša, Martin Czakan.
Havířovští vzpěrači získali čtrnáctý titul mistrů republiky

Toronto i podruhé vyrovnalo, ale na branku Bretta Ritchieho ze 47. minuty už nenašlo odpověď. Konečné skóre stanovil v závěru Pär Lindholm z dorážky. V dresu vítězů scházel potřetí za sebou David Krejčí, který má zranění v horní části těla. Klub ho před utkáním s Torontem umístil na listinu zraněných hráčů a očekává se, že český útočník ještě minimálně tři zápasy vynechá.

Obránci Radko Gudas a Michal Kempný se podíleli shodně jednou asistencí na výhře Washingtonu 5:3 v Calgary. Na domácí střídačce zůstal podruhé za sebou brankář David Rittich, který byl při posledním startu poprvé v sezoně střídán. Dvě branky vítězů vstřelil obránce John Carlson, který vede s 20 body (5+15) produktivitu NHL před Pastrňákem.

Detroit i díky přihrávce Filipa Hronka vedl nad Vancouverem po dvou třetinách 2:0, ale nakonec prohrál 2:5. Obrat řídil prvním hattrickem v soutěži Bo Horvat. Pittsburghu nepomohla asistence Dominika Simona, na ledě Floridy hosté podlehli 2:4.

Tomáš Hertl, který v předchozích třech zápasech skóroval, vyšel v úterý bodově naprázdno a se San Jose prohrál v Buffalu 3:4 v prodloužení. Hrdinou zápasu se stal domácí Jack Eichel, který figuroval u všech branek - dvě vstřelil včetně vítězné v čase 63:13 a na zbývající přihrál. Buffalo doma vyhrálo všech pět zápasů a se 17 body je v čele NHL.

Hokejistky Karviné mají nejvyšší ambice.
Hokejistky Karviné začaly skvěle, mají nejvyšší ambice
Spolupráce s Karlem Gottem byla pro Jiřího Krušinu z Krnova splněný dětský sen. Doprovázel ho dvanáct let na cestách jako novinář a fotograf.
Seriál Deníku: Karel Gott očima novináře Jiřího Krušiny