„Jsme zklamaní. Věděli jsme, jak se Třebíč venku prezentuje, s maximálně organizovanou obranou a čekáním na brejky, přesto jsme tomu nedokázali účinně čelit,“ povzdechl si trenér AZetu Martin Janeček.

Jeho svěřenci odehráli celkem dobrý zápas, jenže koncovka jim nešla. „V první třetině, kdy jsme udělali jednu z mála chyb dozadu, jsme vlastně inkasovali a pak už se drželi stanovené taktiky. Přes soupeřovu obranu jsme se dostávali sice ztěžka, ale párkrát se nám to povedlo,“ vybavil si Janeček několik šancí svého celku.

Horáci však měli mezi tyčemi neprůstřelného Jekla, který nepustil za svá záda nic. „Možná tam bylo málo důrazu, ale šli jsme tomu naproti a chybělo jen trochu štěstí, abychom ten zápas srovnali,“ uznal Janeček.

Třeba ho budou mít jeho svěřenci více v dnešní nedělní dohrávce, kdy na led Havířova zamíří kladenští Rytíři. Hraje se už v 17 hodin!

AZ Havířov – Horácká Slavia Třebíč 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 10. Horký (T. Havránek, Kaláb). Rozhodčí: Koziol, Fiala – Adamec, Rožánek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1 729.

Havířov: Dolejš – Krisl, Puzič, Postnikov, Chroboček, Drtil, R. Havel – Sikora, Matai, M. Kalus – Jergl, Rác, Fronk – Kanko, Pořízek, Gřeš – Illéš, Cihlář, Macuh. Trenéři: Janeček a Csabi.