Havířovští hráči vstupují do vzájemného souboje v roli lídra tabulky. Naposledy však doma podlehli překvapivě Frýdku-Místku v prodloužení, přestože byli většinu času aktivnější.

Trenér AZetu Tomáš Potěšil dosud mohl mít při havířovské marodce radost aspoň z toho, že dobře složenými útoky poskládal tým do podoby, kdy byla každá řada soupeři nebezpečná. V poslední době se už ale týmu přestalo tolik dařit, a to hlavně v obraně. „Poslední zápasy nám jasně ukazují, že tým je laděn především do ofenzivy. Kluci hrají pořád jen dopředu a když se mají vracet, raději jedou střídat," není spokojen se současným stavem trenér Potěšil.

Do týmu se čerstvě zapojil i dlouho zraněný Robert Říčka. Z marodky se vrací taktéž Werner Hartmann, naopak opačným směrem putují nově Prokop (rameno) a Hegegy (kotník). „Ze hry nám vypadávají hráči, kteří byli stabilními obránci a do hry se naopak vracejí kluci, kteří dlouho nehráli. To pro nás nebude lehké," vraštil čelo kouč Havířova.

Zatímco Havířov soutěž stále vede, i když už jen o bod, hokejisté Karviné nadále bojují o pozice v nejlepší čtveřici, ale zároveň také o pozice pro samotnou vyřazovací část. „Ke čtvrtému místu máme blízko, jenže k tomu devátému ještě blíž. A nerad bych končil sezonu už v únoru, to by pro mě bylo neuvěřitelné zklamání," upozornil kouč Karviné Aleš Flašar.

Po utkání v Porubě, které jeho tým nezvládl (1:4) na mužstvo apeloval v tom smyslu, že mnoho příležitostí k reparátu už hráči mít nebudou. „Každý zápas už je pro nás klíčový, tabulka je neuvěřitelně našlapaná. Mám trochu obavy z toho, že Havířov si na nás bude chtít po domácím zaváhání zchladit žáhu," přiznal Flašar.

Dnešní duel začíná v Karviné v 18 hodin, ženy a děti mají na utkání znovu vstup zdarma.