Tradiční slovenský klub potvrdil svou kvalitu, ale AZ se nemá zač stydět. „Sice jsme prohráli, ale myslím si, že se divákům utkání muselo líbit,“ potvrdil trenér Havířova Jiří Režnar.

Jeho svěřenci hráli s favoritem otevřený hokej, v úvodní části ale doplatili na dvě vyloučení. Dvougólový náskok pak Slováci drželi až do konce.

„Snažili jsme se hrát hodně dopředu, ale byli jsme špatní v předbrankovém prostoru, jinak by se zápas vyvíjel jinak,“ mínil Režnar.

Trenčín byl o dost produktivnější a ze svých šancí dokázal góly dávat. „Hodně si cením toho, že jsme za stavu 0:4 ukázali charakter a pořád jsme chtěli s výsledkem něco udělat,“ poznamenal Režnar.

Havířov se opravdu snažil a díky dvěma trefám v prostřední části zadělal na drama. V poslední třetině už ale další gól nepadl.

AZ Residomo Havířov – Dukla Trenčín 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Maruna (Bednář, Haas), 37. Rehuš (Seman, Veselý) – 7. Bližnák (Fruhauf), 11. Sadecký (Fruhauf, Bartovič), 22. Bartovič (Hecl, Frehauf), 23. Švec (Holenda, Rýgl). Rozhodčí: Koziol, Fiala – Konvička, Gančarčík. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Diváci: 500.

Havířov: Bláha – Chroboček, Matai – Dudek, Luža – Šendera, Mrowiec – Ševěček – Veselý, Seman, Rehuš – Maruna, Haas, Bednář – Gřeš, Pořízek, Kurovský – Macuh, Cihlář, Bambula – Szturc. Trenér: Režnar.