Dopředu to nešlo, AZ prohrál

Havířov /FOTO/ – Na jeden gól se v hokeji nevyhrává. Havířovští hokejisté doma nepotvrdili tři body z Kadaně a odevzdali je zase dál, konkrétně Třebíči.

10.2.2016

Hokejové utkání Havířov - Třebíč. Foto: Deník/Josef Pintér

„Věděli jsme, že to nebude jednoduché. Třebíč perfektně bránila, tím je ostatně známá a čekali jsme to, ale také jsme čekali, že se prosadíme víc než jednou. Bohužel to nebyl z naší strany moc dobrý výkon, spíš takový matný. Až poslední třetinu jsme hráli to, co bychom si představovali," připustil hlavní kouč AZetu Štefan Mikeš.

Jak upozornil, o výhru se domácí připravili hrubkami, kterými nabídli Třebíči možnost skórovat. „Byly to úplně zbytečné chyby," mávl rukou Mikeš.

Navíc se domácím ani nezdála situace u prvního gólu, kdy Mazanec trefil v útočném pásmu horní síť nad brankou a dostal dvě minuty za zdržování hry. „Přesně tento moment jsme v létě probírali k výkladu nových pravidel a bylo nám řečeno, že toto se už dvěma minutami netrestá. Raději to na střídačce nevědět, člověk si pak ušetří nervy," kroutil hlavou Mikeš.

Domácí pak v oslabení inkasovali a vzápětí ještě jednou. Moc to s nimi ale nezacloumalo, protože v poslední třetině byli lepší. Jenže zápas ztratili už v předchozím průběhu, kdy byli pro změnu jaloví. „Ty dvě třetiny to bylo z naší strany takové bez emocí. Možná se na nás podepsalo náročné cestování," krčil rameny Martin Janeček, Mikešův asistent na havířovské střídačce. A to si jej AZ ještě v závěru sezony užije, jelikož už v sobotu zajíždí do Mostu a v pondělí k dohrávce do Prostějova.

Ztracené body s Třebíčí, která je beztoho mimo hru, mimo jiné znamenají praktickou šanci na ztrátu pátého místa, které okupuje Přerov, a jak to tak vypadá, o havířovské účasti či neúčasti ve čtvrtfinále play-off se rozhodne v přímém souboji s Prostějovem.

AZ Havířov – HS Třebíč 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 46. Bednář (Pechanec, Gřeš) – 38. Malena, 39. Dolníček (Erat). Rozhodčí: Trombík – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 1641.

Havířov: Laco – Krisl, Klok, Peslar, Mazanec, Graca, Korím – Štumpf, Pechanec, Gřeš – Kanko, Hudeček, Meidl – Kotala, Sedláček, Maliník – Bednář, Jáchym. Trenéři: Mikeš a Janeček.

10.2.2016

Auto v centru Havířova při nehodě zničilo semafor pro chodce.
AKTUALIZUJEME
4

Opilá řidička při nehodě v centru Havířova zničila semafor

V minulé sezoně se povedlo fotbalistům Doubravy vyhrát okresní přebor. I díky tomu budou teď v televizi.

Doubrava přiveze autobus fandů

Díky voličským průkazům budou lidé z Karvinska volit po celém světě

Karvinsko – Téměř dva tisíce voličských průkazů vydaly letos městské a obecní úřady na Karvinsku lidem, kteří z nejrůznějších důvodů přistoupí k volebním urnám mimo své trvalé bydliště.

Na návštěvě: FC Horní Bludovice - fotbal

Karvinsko /FOTO/ – Po letní pauze pokračujeme v našem seriálu, kde se vydávame na fotbaly z nejnižších soutěží. Jako dvanácté přišly na řadu Horní Bludovice.

Starší chodkyně vstoupila před auto, které ji zranilo

77letá žena byla v pátek ráno sražena osobním automobilem, když v Petřvaldě přecházela frekventovanou silnici.

Zdevastovaný a vybydlený obytný městský dům naproti karvinskému gymnáziu během několika dní zcela zmizí.