Informaci potvrdil Deníku řídící pracovník pro druhou ligu Pavel Setikovský z Českého svazu ledního hokeje.

„Herní model druhé ligy bude ve čtvrtek 13. června předložen ke schválení výkonnému výboru ČSLH. Vzhledem k tomu, že Český Těšín a Orlová svá družstva nepřihlásily, a současně při plánovaném zařazení čínského družstva China Golden Dragon, bude mít druhá liga v nové sezoně 27 účastníků,“ informoval Setikovský.

Exotickou novinkou je právě start čínského družstva připravujícího se na zimní olympiádu 2022 v Pekingu. Český hokejový svaz bude tímto krokem s čínským svazem úzce spolupracovat.

„Družstvo China Golden Dragon se bude soutěže účastnit pouze do 31. ledna 2020 a nebude se účastnit play off,“ sdělil dále Setikovský. Domácí zápasy by Číňané měli hrát v Berouně a pravděpodobně budou zařazeni do skupiny Jih, kde figurují Kolín, Nymburk, Tábor, Písek a podobně. Moravským a slezským klubům se tedy vyhnou.

Ve skupinové fázi (budou tři skupiny podle územního rozdělení) se v základní části utkají družstva čtyřkolově každý s každým (každý tým odehraje 32 utkání), následovat bude play off.

V jeho prvním kole se mezi sebou utkají jen družstva na 3. až 6. místě. Následovat bude semifinále (12 týmů) a finále (6 týmů) - vše se odehraje na tři vítězná utkání systémem D-V-D-V-D.

Tři vítězové play off se pak utkají v kvalifikaci o účast v I. lize.

Sezona 2019/2020 bude ve druhé lize nesestupová!

Do skupiny Východ se patrně posunou silné týmy Havlíčkova Brodu a Žďáru nad Sázavou. Kromě nich budou ve skupině Šumperk, Hodonín, Opava, Nový Jičín, Valašské Meziříčí, Kopřivnice a patrně i Moravské Budějovice, nad jejichž startem ale visí otazník.