V semifinále oplatili loňskou porážku Studénce a ve finále porazili 3:0 na zápasy regionálního rivala z Karviné. „Je to obrovská satisfakce. To, co jsme tady začali, najednou dává smysl,“ uvedl Petr Malíř – lídr týmu a majitel klubu v jedné osobě. „Byl to cíl a vize, kterých jsme postupně chtěli dosáhnout. Ale povedlo se to o rok dříve,“ pousmál se.

V českotěšínské kabině se vytvořila parádní parta, velmi dobře si sedly jednotlivé pětky, klub přivedl skvělé gólmany a začal myslet vysoko. „Bylo jasné, že půjdeme daleko. Cítil jsem to jako hráč i manažer,“ přiznal Malíř, který si letošní ročník náramně užil. „Dlouho jsem hokej tak neprožíval. Ovšem realizovat svou vizi a být v kabině s kluky je daleko těžší, než se může zdát,“ potvrdil, že spojit více funkcí dohromady není vůbec jednoduché.

Dělá hokej po svém

V Českém Těšíně se hokej mezi fanoušky stal velmi oblíbeným sportem. Vždyť finálové zápasy sledovalo více než pět stovek diváků! Lidé chodili v dresech, kupovali šály, bavily je roztleskávačky a na tribunách panovala skvělá kulisa.

Fanoušci byli nedílnou součástí českotěšínského úspěchu.

Wolves si navíc ze svého stadionu vytvořili nedobytnou tvrz. Za celou sezonu zde neprohráli ani jeden zápas. „Měl jsem sen - založit si vlastní hokejový klub a dělat v něm věci jinak, než je běžné a hlavně po svém. S čistým svědomím a ne pro peníze a výdělek, ale pro zážitek a radost. Vím, že to zní moc růžově, ale chtěl jsem ukázat, že to jde,“ řekl Malíř, který před necelými třemi lety stál u zrodu mužského týmu.

Malířovi se navíc povedlo na krajský přebor poskládat velmi silný tým. Jsou v něm srdcaři jako Pavel Malyjurek, Daniel Smuž nebo Tomáš Foltýn i zkušení borci typu Martin Piecha, Jakub Voznica, David Hoďa či Karel Vydra.

„No a především jsem měl letos obrovské štěstí na gólmany,“ pochválil Malíř výkony třineckého Matěje Loubala a odchovance slovenského Popradu Erika Gablera. „Tým má obrovskou vůli a odhodlání. Prostě je tam ta správná chemie,“ vyzdvihnul sílu svého souboru šéf klubu, jenž hokej v Českém Těšíně financuje sám, bez pomoci města. „Mám obrovské štěstí na lidi kolem sebe, kteří mi s tím pomáhají, ale nejde to do nekonečna. Všechno má svou mez. Pomoc od města a případně větších sponzorů už vážně potřebujeme. Tedy pokud chceme držet laťku a trend, který jsme nastavili,“ přiznává Malíř.

Druhá liga? Zatím otazník

Wolves si po výhře v krajském přeboru zajistili účast ve druhé lize, protože kvalifikace se letos hrát nebude. Ovšem zda do ní Těšíňané naskočí, to je zatím otázka. „Bylo by to krásné, Českému Těšínu by slušela. Ale je to už vysoká a především drahá laťka. Takže nyní začneme jednat s potenciálními sponzory, městem a uvidíme. Nicméně by bylo moc krásné ten příběh dopsat až do konce,“ netají se lákavou myšlenkou Malíř. Pokud se do druhé ligy českotěšínští hokejisté přihlásí, budou muset změnit vše od složení kádru přes vybavení, četnost tréninků až po podmínky pro hráče.

Českotěšínským hráčům (na snímku Pavel Malyjurek) to letos střílelo.

Není divu, že v klubu nyní řeší složité dilema. „Pro většinu hráčů ze stávajícího kádru by to byl konec s hokejem a pro pár příležitost,“ uvědomuje si Malíř, že by bylo třeba překopat složení kabiny. „Ale pokud bychom společně šli za snem hrát v Českém Těšíně druhou ligu, tak jedině s cílem ji vyhrát. Rozhodně ne hrát na spodku tabulky. Myslím, že Orlová toho letos byla zářným příkladem,“ poukázal Malíř na sousední Orly, kteří po postupu do druhé ligy hráli téměř celou dobu o záchranu. Jakou cestou se vydají v Českém Těšíně? Na odpověď si budeme muset ještě počkat.

Vítězové krajské soutěže pro sezonu 2018/19

Brankáři: Matěj Loubal, Erik Gabler, Kamil Pavlíček.

Obránci: Karel Vydra, David Hoďa, Daniel Trombík, Ondřej Pniok, Vít Patrman, Patrik Zamecznik, Jaromír Široký, Petr Ščurek.

Útočníci: Martin Piecha, Pavel Malyjurek, Marek Altera, Tomáš Foltyn, Jan Křibík, Petr Malíř, Daniel Smuž, Jakub Voznica, Marek Matějíček, Stanislav Patrman, Nikolas Stružík.

Trenéři: Jaroslav Bariš a Stanislav Symon, realizační tým: Rudolf Trombík, Karel Malíř, Lumír Maršálek, Petra Nevelöšová, Hana Symonová.