Pro Havířov, který bojuje o postup do play off, je nyní každý zápas nesmírně důležitý. Soutěž se totiž po třiceti kolech rozdělí na dvě poloviny.

Proto Havířov potřebuje každý bod. Předposlední Sokolov však svou kůži nedal lacino. „Víme, že jsou šikovní, ovšem mají stejný problém jako my. Nedávají šance,“ řekl po zápase kouč AZetu Jiří Režnar.

Přestože oba týmy v sobotu zahodily řadu příležitostí, utkání nabídlo celkem osm branek. O první z nich se postaral v deváté minutě Jirsák, který poslal Baník do vedení. Vzápětí však srovnal Starý a v závěru první třetiny poslal hosty do vedení Baláž.

Spolupráce s Karlem Gottem byla pro Jiřího Krušinu z Krnova splněný dětský sen. Doprovázel ho dvanáct let na cestách jako novinář a fotograf.
Seriál Deníku: Karel Gott očima novináře Jiřího Krušiny

Dramatická podívaní pokračovala i ve druhé třetině. Sokolov nejprve vyrovnal, ale Seman opět vrátil AZetu jednogólový náskok. Znovu srovnáno bylo v 48. minutě, o pár vteřin později se však trefil havířovský Fridrich a jak se ukázalo, postaral se o vítězný gól utkání. „Co rozhodlo v náš prospěch? Lepší proměňování šancí, jinak to byl ale z obou stran festival zahozených gólových příležitostí,“ řekl Režnar.

V závěrečné desetiminutovce hrál AZ dvakrát v oslabení, Baník zkusil i hru bez brankáře, vyrovnání už se ale nedočkal a definitivu výsledku tak gólem do prázdné brány přidal Baláž. „Jeli jsme tady už den předem, nic jsme nepodcenili. Je to hodně důležité vítězství,“ ulevilo se Režnarovi.

Lokomotiva (v zeleném) prohrála doma i s Krnovem.
Bída Petrovic pokračuje. Zase doma neuspěly

Havířov je po dvaceti odehraných zápasech v tabulce osmý.  Teď ho čeká delší pauza, příští utkání totiž odehraje až po repre pauze 13. listopadu s Prostějovem. „Bude se nám lépe trénovat, když jsme poslední zápas vyhráli. Musíme se ale dobře připravit na závěrečnou část bojů o play off,“ dodal Režnar.

Baník Sokolov – AZ Havířov 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 9. Jiskra (Bečvář, Křehlík), 25. Osmík (Vrána), 48. Vrána (M. Zadražil, Kadeřávek) – 10. Starý, 18. Baláž (L. Rutar, Malina), 29. F. Seman (Maruna, Starý), 50. Fridrich, 59. Baláž (R. Veselý). Rozhodčí: Zubzanda, Petružálek – Hnát, Tichý. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. Diváci: 720.

Havířov: Stezka – L. Rutar, Chroboček, Kachyňa, Malina, Mrowiec, Nepokoj, Zdeněk – Maruna, Starý, Baláž – Dvořák, R. Veselý, L. Bednář – Danielčák, F. Seman, Toman – Fridrich, Pořízek, Žiak. Trenér: Režnar.

Ilustrační foto
Víkend s ochotníky v Petřvaldu
Křižovatka na Ostravské ulici v Havířově.
Havířov podal žalobu. Nechce zrušení křižovatky před vjezdem do města