SSK Future – Torpedo Pegres Havířov 4:3 SN (1:0, 1:2, 1:1)

Oba týmy nastoupily bez juniorů, kteří úspěšně reprezentovali minulý týden Českou republiku na mistrovství světa ve Švýcarsku. Vbrance Havířova dostal příležitost opět Kotula. Po úvodním oťukávání se naskytla hostům možnost hrát přesilovou hru. Jenže ti ji hráli špatně a po špatné rozehrávce byli rádi, že Vrtíška po zachycení rozehrávky sólo na Kotulu nezvládl. Oba brankáři dlouho hájili pozorně své svatyně, ale v16. minutě zahrál nedovoleně Jeski a Kotula na trestné střílení Soukupa nestačil – 1:0. O minutu později mohlo být vyrovnáno, ale Svrček nastřelil jen tyčku. Vzávěru byli blízko druhé brance Pražané, ale Kotula stačil voslabení jednu ze střel vyrazit maskou mimo tyče. Ke slovu se dostali i hosté, Po přečkání přesilovky se dostali Havířované do přečíslení, ale nadějnou akci zakončil Roman Kantor mimo.

Ve druhé části začali florbalisté Pegresu aktivněji. Dvě střely Juhaňíka a další pokus Pavla Kožušníka cestu do sítě nenašly. Poté byli hosté moc rádi, že Kovacs sám před Kotulou nemířil přesně. Ve 29. minutě dostali havířovští hráči další možnost přesilové hry. Vní rozehráli hosté kombinaci na jejíž konci byla přesná trefa Juhaňáka, která znamenala zasloužené vyrovnání – 1:1. Hosté si však dlouho vyrovnaného stavu neužili. Bouša vyslal střelu od půlky, kterou si Havířované sami nešťastně tečovali do branky. Domácí ožili a ve 35. minutě hasil další přečíslení až gólman Kotula. Za další dvě minuty domácí dvakrát nastřelili Kowala, a ten se pomstil tím, že nekompromisně vymetl pavučinky Rebrovy branky – 2:2.

Závěrečné dějství zahájili náporem Pražané. Sřely Vrtíška a Riebauera gólman Havířova zlikvidoval. Domácí měli vtéto fázi navrch, ale svou převahu nedokázali zvýraznit dalším gólem. Gól měl na holi i odchovanec Pegresu Tyl. Kotula jeho střelu vyrazil jenom kRiebauerovy a dorážku posledně jmenovaného znemožnila zázračně noha havířovského brankáře. V50. minutě se domácí dočkali zaslouženého vedení. Agilní Soukup vyzval ke skórování Moravce, a ten jeho nabídkou nepohrdl – 3:2. Od tohoto gólu se hrál oboustranně útočný florbal, který se musel divákům líbit. Torpedo se snažilo o vyrovnání, ale dobře hrající Future neustále hrozilo protiútoky. V59. minutě měl vyrovnání na holi Juhaňák, který pohlednou kombinaci zakončoval sám před Rebrovou svatyní pouze do ramen domácího brankáře. To, co se mu nepovedlo, si dostatečně vynahradil 36 sekund před koncem. To si naběhl na příhru Jurčíka a nadvakrát díky důrazu překonal bezmocného Rebrova. Tímto gólem poslal zápas do prodloužení.

Vněm byli aktivnější domácí, ale skóre se už nezměnilo a ke slovu musely přijít samostatné nájezdy. Vnich uspěl pouze domácí Ryneš, takže si druhý bod připsali Pražané.

„Domácí měli herně navrch, takže jsme sbodem spokojeni. Zvláště, když jsme ho vybojovali vposlední minutě,“ řekl trenér hostů Ivo Jochman.

Branky a nahrávky: 16. Soukup, 32. Bouša (Riebauer), 50. Moravec (Soukup), rozhodující nájezd Ryneš – 30. Juhaňák (Kožušník P.), 37. Kowal, 60. Juhaňák (Jurčík).

Torpedo Pegres Havířov: Kotula – Jeski, Kantor T., Kowal, Koziorek, Bezděčík, Juhaňák, Kantor R., Kožušník P., Jurčík, Kožušník M., Kubala, Plášek, Růžička, Svrček. Trenér Ivo Jochman.