„Spíš jsme ale dva ztratili. Po první vyrovnané třetině jsme měli více ze hry i více šancí, minutu před koncem nedal Martin Kasperlík tutovku, v prodloužení jsme trefili tyč. Navíc jeden gól nám rozhodčí neuznal…," vypočítával zásadní momenty duelu trenér Karviné Josef Štoudek.

Karvinským se vyplácí sázka na mladého Pútece v brance. Tým znovu podržel, vlastně nedostal za 65 minut hry žádný gól. „Směrem dozadu jsme pracovali dobře, obrana se lepší. Stále nás ale trápí koncovka. Nedat ani gól je umění. Za celou svoji kariéru jsem aktivně nebyl u zápasu, který by skončil bez branek," kroutil hlavou Štoudek.

V Břeclavi zažil v tomto směru premiéru. Ani domácí na tom nebyli s koncovkou moc valně. Vzhledem k postavení obou týmů a předsezonním prognózám, kde by se zhruba měly pohybovat, bylo evidentní, že už v takto rané fázi rozehrané soutěže jde oběma o hodně a nikdo nechtěl udělat osudovou chybu. Hrálo se především ze zodpovědné obrany.

I tak přinesla první třetina vyrovnanou partii a šance. Od druhé části už měl ale puk častěji na hokejkách karvinský celek. Ivan, O. Kasperlík i M. Kasperlík měli velké šance, posledně jmenovaný pak ještě trefil tyčku.

Oba týmy mohly v poslední třetině skórovat, blíže brance byli hosté, kdy M. Kasperlík v čase 59:00 zblízka přestřelil branku. Domácí pak faulovali, takže Karviná si do prodloužení přenesla početní výhodu, ale Deutsch také orazítkoval jen tyčku! V samostatných nájezdech pak byli úspěšnější domácí.

„Je to škoda, výhře jsme byli blíž a ten druhý bonusový bod jsme si zasloužili spíš my. Ale nevadí, když to potvrdíme doma proti Valmezu, můžeme se dostat zpět do hry. Výsledky nám ukazují, že soutěž je vyrovnaná a každý může uspět s každým," zakončil Štoudek.

Lvi Břeclav – SK Karviná 1:0 sn (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0)

Branka: Průdek z rozhodujícího sam. nájezdu. Rozhodčí: Obadal – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 217.

Karviná: Pútec – Javín, Deutsch, Fišera, Ďuriš, Baca, Jaroch – M. Kasperlík, O. Kasperlík, Juhász – Vyčesaný, Ivan, Logunovs – Pobuta, Chomič, Opravil – Křibík, Václavík. Trenéři: Štoudek a Fryčer.