Ukazuje se, že úderná dvojice Loskot – Jiránek týmu chybí. „A nejen on. Zkušený a nejlepší bek Jirka Krisl chybí rovněž, hlavně v oslabení. Do toho jsme nemohli použít ani Šedivého, který se zranil posledně. Produktivní hráči bohužel momentálně nejsou k dispozici a třeba v Litoměřicích se to projevilo markantně. Věřím, že třeba Loskot by dnes jako koncový hráč nějakou tu branku dal. Šancí jsme měli dost," ohlížel se za sobotním utkáním trenér AZetu Jan Daneček.

Zápas byl celou dobu hodně vyrovnaný, Havířov ztratil spoustu sil v oslabeních, neboť arbitr vylučoval hostující borce pomalu každých šest minut. „K tomu bych se nerad obšírněji vyjadřoval, ale je fakt, že jsme byli vylučováni za naprosté prkotiny," nechápal metr arbitra Daneček.

O výsledku se nakonec rozhodlo na startu poslední periody, kdy domácí natřikrát došťouchali kotouč za záda výborného L. Danečka. „Oba gólmani chytali perfektně, proto takový výsledek. My jsme sem jeli docela s obavami, neboť naše mladá obrana stále produkuje spoustu chyb, ale dneska kluci obstáli. Až je škoda, že jsme prohráli takovým výsledkem, to bychom raději dostali nějakou šišku. Tohle zamrzí. Udělali jsme jednu chybu, a tu Litoměřice potrestaly. Jinak se nemáme za co stydět, mužstvo odvedlo obstojný výkon. Zápas měl tempo, patřičnou úroveň, k čemuž nám asi pomohlo i to, že jsme hráli jen na tři lajny. Víc nás nebylo. Scházely jen ty góly," povzdechl si Daneček.

Jak dodal, Havířov by měl co nejdříve zase začít bodovat. „Takové to štěstíčko, které při nás skoro celou druhou čtvrtinu soutěže stálo, se od nás teď odklonilo. Musíme mu jít naproti. Nebylo by moc dobré mít po té úspěšné bodové sérii nějakou špatnou. Body, které jsme si nahráli, bychom takto mohli zase brzy prohospodařit, a to bychom určitě nechtěli," zakončil havířovský trenér.

Stadion Litoměřice – AZ Havířov 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 41. V. Bílek (Dvořáček, Kalla). Rozhodčí: Pražák – Svoboda, Krátký. Vyloučení: 5:9. Bez využití. Diváci: 1 140.

Havířov: L. Daneček – Foltýn, Matějíček, Graca, Lenďák, Bezuška, Repe, Bahounek – Fořt, Hlinka, Tomi – Maruna, Šlahař, Jakúbek – Sztefek, Klimša, Pechanec – Haas. Trenéři: Daneček a Potěšil.