Pod trenérem Pavlem Hulvou udělali hokejisté SK v poslední době znatelný herní progres, přesto jej vedení klubu chtělo v minulém týdnu odvolat, což se ale nelíbilo kabině a pod hrozbou nenastoupení k utkáním v Porubě a doma proti Frýdku si hráči vynutili návrat oblíbeného trenéra.

I když v sobotu domácí Frýdku-Místku podlehli, neodvedli špatný výkon. „Když se někdo přijde podívat na naše tréninky, uvidí, že mají hlavu a patu, hra má spád a zápasy šťávu. Samotné hráče to pak logicky víc baví a trenér Hulva má jejich respekt. Před Porubou dokonce na tréninku bylo víc lidí než na mistrovském zápase," nechal nahlédnout do zákulisí v SK Karviná vedoucí mužstva Jan Klich.

Proti Frýdku nemohl nastoupit zraněný Martin Kasperlík, který má v posledních týdnech velkou formu, a to bylo znát. „Nehrál, ale kluci se snažili. V ofenzivě odvedli velmi dobrý výkon jeho bratr Ondra Kasperlík, Foltyn a také Pobuta, který nastoupil po delší době," chválil Klich a vyzdvihl přínos nestárnoucího Miroslava Javína, přes něhož v zápase nešel jediný obdržený gól. „Když je na ledě, dodává spoluhráčům neuvěřitelný klid. Je to pan hráč," uznal Klich.

Domácí si kladou letos úplně odlišné cíle než megafavorit celé soutěže z Frýdku-Místku. V určitých pasážích přesto byli soupeři vyrovnaným partnerem. „Dokázali jsme srovnat na 1:1 a celá ta první třetina, i když jsme ji prohráli, byla vyrovnaná. Soupeř dal góly, my nastřelili tyč, pak i břevno. Dá se říct, že výsledek je pro nás krutý, protože nám utekla jen prostřední část hry, ve které jsme hráli deset minut v oslabení a soupeř dal v přesilovkách dva góly. Ale v této pasáži nás přehrál," uznal Klich.

V poslední třetině se domácí zvedli a dokázali hrát s favoritem znovu vyrovnanou hru. I díky tomu, že trenéři zredukovali sestavu na dvě pětky. Šance byly, ale nedali jsme je. Přestože jsme nakonec prohráli, nemusíme se za výkon stydět. Před námi jsou schůdnější soupeři a proti nim bude potřeba zabrat, pokud nechceme jít do play-out z posledního místa," poznamenal Klich.

SK Karviná – HC Frýdek-Místek 1:7 (1:3, 0:4, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Juhász (Deutsch, Foltyn) – 6. Fišera, 13. Kvapil (Růžička), 17. Kovařčík (Luka, Dresler), 24. Luka, 29. Matyáš (Dresler, Růžička), 30. Klimša (Samiec, Piecha), 36. Luka (Kovařčík, Matyáš). Rozhodčí: Šutara – Mikler, Řezáč. Vyloučení: 7:6, navíc Franek OT DKU. Využití: 0:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 224.

Karviná: Gleich (29. Pútec) – Javín, Deutsch, Černín, Opravil, Šindelář, Malík, Trnený, Křibík – Pobuta, O. Kasperlík, Grygar – Vyčesaný, Foltyn, Juhász – Václavík, Chomič, Logunovs – Vlček. Trenéři: Hulva, Zemánek a Klich.