HC Havířov – HC Hradec Králové 4:6 (1:2, 2:2, 1:2)

 

Havířovští se záhy ujali vedení Mikšanem, Hradec ale z ojedinělé šance skóroval, když přečíslení dva na jednoho zakončil Fořt – 1:1. O chvíli později už hosté vedli, když si Haluza vybruslil od mantinelu a jeho tečovaný pokus skončil za zády překvapeného Valenta. Tato branka domácí srazila ze sedla a hra se vyrovnala. Druhou třetinu začali Panteři stejně dobře jako tu první. Úvodní nápor jim vynesl vyrovnání z hole Sochorka. Poté domácí přežili oslabení a jakmile se potrestaný Huhto vrátil na led, nahrál nezištně Valovi a ten otočil na 3:2.

Jenže pak domácí nevyužili dvě slibné možnosti a Hradec zase trestal. Během tří minut se trefili Suchý a Sakrajda a stav byl opět nepříznivý – 3:4. Po nevyužité domácí přesilovce 5 na 3 udeřili ve třetí části zase Východočeši. Volráb a po něm Vondráček zajistili tři body Hradci zvýšením na 3:6 a ani kosmetická úprava z hole Valy na jejich výhře nic nezměnila.

Alois Chlustina, trenér Havířova nebyl pochopitelně spokojen: „Chtěli jsme přerušit hradeckou sérii bez prohry a našlápli jsme k tomu dobře. Dali jsme vedoucí gól a měli i další šance, které jsme bohužel nedali. Hosté srovnali po našich chybách a když jsme nevyužili ani přesilovky, tušil jsem, že nastanou problémy. To se potvrdilo v poslední třetině. V ní jsme nastřelili jen tyčku a Hradec opět trestal. Byl nezvykle produktivní. Bohužel v takových utkáních rozhoduje sebemenší chyba a my jich dneska udělali hodně.“ Branky: 29. a 60. Vala, 2. Mikšan, 24. Sochorek – 11. Fořt, 14. Haluza, 37. Suchý, 40. Sakrajda, 53. Volráb, 59. Vondráček.