BK Mladá Boleslav – HC Havířov 5:3 (0:1, 2:2, 3:0)

Zápas rozjeli Havířované velmi slibně. Na přelomu deváté a desáté minuty odešli na nedobrovolný odpočinek Kuchejda následován Mikulíkem. Havířovské čekalo 70 sekund dvojnásobné přesilovky a tuto výhodu dokázali přetavit v úvodní branku, když Šindeláře prostřelil Dalibor Sochorek – 0:1. S tímto stavem se domácí nehodlali smířit. Král ale sám před Valentem netrefil branku a Eiselta vychytal havířovský gólman. Ve druhé části sice hosté nevyužili přesilovku, ale za chvíli ztuhl divákům úsměv na rtech podruhé.

Petr Vala pálil z otočky a z pozice, ze které to už očividně nikdo z domácích nečekal, takže puk do sítě prolétl, aniž by o cokoli zavadil. Tento gól vyhnal Šindeláře z brány. Poté hráli přesilovku i domácí. K první brance jim sice nepomohla, ale také dokázali skórovat ihned po jejím skončení. Nouza otevřel skóre Mladoboleslavských a načal své galapředstavení. Panteři se do gólových příležitostí dostávali spíše sporadicky, ale i z těchto střípků dokázali vytěžit maximum.

Z dorážky se prosadil Giesel a bylo to 1:3. Dvoubrankový rozdíl ale dlouho netrval. Přesně ve 37. minutě vrátil Středočechům naději Handlovský, a to nádhernou ranou pod víko – 2:3. Do závěrečné dvacetiminutovky vkročily oba týmy mnohem opatrněji. Boleslavští nakonec použili proti svému soupeři jeho vlastní zbraně – přesilové hry. Nejprve skóroval po bravurní přihrávce Nouzy Eiselt, krátce nato si role v naprosto stejné situaci vyměnili a gól si připsal Tomáš Nouza – 4:3.

Obranná zeď Panterů začala mít skulinky, kterých se snažil využít Sedlák nebo Rod. Prvně jmenovaný ale nepřehodil puk přes betony bezmocně ležícího Valenta, druhý zase nepropasíroval kotouč kolem brankové tyčky. S definitivním rozřešením nakonec přišel opět Nouza, který stanovil konečné skóre na 5:3 a sám zaznamenal hattrick.

Branky: 26., 47. a 54. Nouza, 37. Handlovský, 45. Eiselt – 10. Sochorek, 22. Vala, 33. Giesel.

Rozhodčí: Gawlas, vyloučení: 6:6, využití: 3:1, diváci: 1 200.