„Trenér nesmí být nikdy spokojen. Dnešní výsledek beru, ale zatím to nic neznamená. Dobrou hru a dobrý výkon jsme dnes podali jen v první třetině. Ve druhé už to bylo vyrovnané a ve třetí byla lepší Orlová. Našemu výkonu tudíž odpovídají i stavy jednotlivých třetin,“ podotkl trenér Karviné, který si myslí, že pokud by jeho svěřenci předvedli takový výkon jako v úvodní části po celý zápas, nedostala by se Orlová k ničemu podstatnému.

„Ty výkony jdou ale nahoru. V Kroměříži už jsme zvládli perfektně dvě třetiny, dneska jednu a půl, přičemž jenom ta poslední nám nevyšla. Ale nemohli jsme počítat s tím, že by Orlová hrála celou dobu špatně. Tým je to určitě velmi dobrý, takže jeho nápor v poslední fázi zápasu pro nás překvapivým nebyl,“ upozornil kouč Karviné. Zároveň přidal další myšlenku, že daň nováčka už jeho tým zaplatil v souboji s Hodonínem i Přerovem. Koneckonců i s Opavou vedl.

„Říkal jsem to klukům už dnes po druhé třetině. Mančaft je mladý a pořád se učí, ale už jde vidět, že zkušenosti postupně nabíráme a můžeme se v tomto ohledu jen zlepšovat,“ míní Halouzka. Nebylo mu na střídačce při závěrečném orlovském finiši úzko? „Byl jsem se podívat na kluky z Orlové v neděli proti Technice Brno a tam také hráli power-play, takže jsem věděl, jak ji hrají, jaké mají kombinace a že jsou velice nebezpeční. Své hráče jsem proto instruoval, na co si mají dát největší pozor a i přes hektický závěr se nám výhru uhájit podařilo. Orlová měla proti Technice snad čtyři gólovky jen během power-play, kdežto proti nám možná tak jednu,“ pravil Josef Halouzka.

Ten pociťuje, že jeho tým přestává dělat v defenzivě chyby taktického rázu, kterých se v prvních pěti kolech dopouštěl. „V Kroměříži jsme sehráli nejlepší zápas, ale soupeř mi zase připadal nejslabší z dosavadních týmů, proti kterým jsme hráli. Uvidíme, co přinesou následující kola. Dneska jsme ještě nemohli počítat se Škatulou, který nemá vyřízené potřebné formality, ale tým už zase posílil Jakub Ciupa, který je náš odchovanec, ale naposled hrál ve Vsetíně, kde získal i extraligový juniorský titul,“ informoval Halouzka.