Havířov zanechal na Horáckém zimním stadionu slušný dojem a v podobném duchu hodlal na soupeře vyrukovat i v domácím prostředí. „Na to jsme hodně sázeli. Doufali jsme, že aspoň jednou Jihlavu doma s podporou našich fanoušků porazíme," poznamenal trenér AZetu Jan Daneček starší.

Jeho svěřenci k tomu neměli daleko. Solidně zaplněný havířovský zimák explodoval poprvé nadšením v 10. minutě, kdy domácí předvedli krásnou akci, na jejímž konci byl šutér Sztefek.

Havířov (v černém) vs. Jihlava.

Inkasovaná branka domácí povzbudila, jenže zkušené hosty nevykolejila z rovnováhy. V době, kdy byl vyloučen domácí Klimša, využili hosté přesilovku. Do vypršení Klimšova trestu přitom zbývala pouhá sekunda. „To byla škoda, už jsme oslabení téměř ubránili," zalitoval Daneček. „Jenže to jsou při té vyrovnanosti přesně ty drobnosti, které zápasy rozhodují," povzdechl si.

Také domácí pak dostali možnost početní výhody, ale nevyužili ji. „Přesilovky nám dneska nešly. Hosté využili dvě, my žádnou," rekapituloval kouč Havířova.

Samotné utkání označil za odlišné od těch dvou v Jihlavě. „Tam se soupeř prezentoval více útočně, dneska to bylo vyhrocenější a závěr i emotivní. Ale podle nás za to mohli spíše rozhodčí než hráči. Neukočírovali si to," mínil kouč Havířova.

Havířov (v černém) vs. Jihlava.

Začátek druhé periody měl strhující tempo a akce střídala akci. Oba brankáři podrželi svůj tým, hostující Rittrich měl i štěstí, Daneček vychytal zcela volného Hubáčka. Blýskl se i Rittich při sólové akci nabuzeného Sztefka. Pak akce ustaly. „Byl to spíš urputný boj o střední pásmo," popsal situaci trefně trenér Daneček.

Protože oba brankáři nehodlali za svá záda pustit už žádný kotouč, museli si diváci na další góly počkat do poslední třetiny.

O osudu utkání se rozhodlo během pár sekund v rozmezí 45. a 46. minuty. Horáci nejprve znovu využili přesilovku, když se trefil bombardér Zeman, domácí se ani neotřepali a okamžitě inkasovali potřetí z hole Veleckého. „Mezitím se ale měl pískat faul na našeho hráče," připomněl trenér Havířova.

Havířov (v černém) vs. Jihlava.

Jeho svěřenci rozhodně nic nebalili, nepříznivý stav je spíše vyburcoval. Novou krev do žil nalil AZetu kontaktní brankou kapitán Krisl. „To bylo důležité, ještě bylo hodně času na to něco s výsledkem udělat," pravil trenér Daneček. Havířované se pak živelně hrnuli za vyrovnáním, vytvořili si tlak a šance, jenže už neskórovali. Blízko k tomu měli v poslední minutě, kdy se výtečně hrající Sztefek hnal do slibné šance, ale byl podražen a z akce sešlo.

„Je to škoda, ale nevěšíme hlavy. Hráči bojovali a já věřím, že do čtvrtého utkání dají znovu vše, co je v jejich silách," zakončil Jan Daneček.

Havířov pohrává v sérii 0:3 na utkání. Ve čtvrtek se hraje od 18 hodin v Havířově znovu.

AZ Havířov – Dukla Jihlava 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 10. Sztefek (Škumát, Říčka), 48. Krisl (Jakúbek) – 13. Kuřítko (Malec, Čáp), 45. Zeman (Čachotský, Hubáček), 46. Velecký (Malec, Kuřítko). Rozhodčí: Vampola, Úlehla – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. Diváci: 2842. Stav série: 0:3.

Havířov: L. Daneček – Vosátko, Bezuška, Krisl, Roupec, Punčochář, Graca, Klimíček, Vydra – Škumát, Říčka, Sztefek – J. Daneček, Šlahař, Jakúbek – Kanko, Haas, Klimša – M. Rimmel, Pechanec, Diviš. Trenéři: Jan Daneček a Stanislav Sztefek.