Když se havířovští hráči v Českých Budějovicích představili naposledy, domů si odvezli devítigólový příděl. V pátek ale odehráli úplně jiný zápas. „Bylo to zodpovědné, kluci hráli na hraně,“ uznal kouč AZetu Jiří Režnar.

Hosté do zápasu vstoupili lépe a na začátku 10. minuty se zásluhou Kotaly dostali do vedení. To jim však dlouho nevydrželo, o čtyři minuty později totiž srovnal Vydarený, který využil zaváhání hostující obrany. „Když mají šanci, dají z toho gól. To je oproti nám rozdíl,“ uvědomuje si Režnar.

Havířovští hokejisté na úvod play off padli.

V závěru první třetiny se zbytečně nechal vyloučit Kotala a Motor se ihned po začátku druhé části v přesilovce dostal do vedení. Kotala však svůj faul odčinil a rychle srovnal na 2:2.

Jenže nerozhodný stav dlouho nevydržel a České Budějovice zase poslal do vedení Karabáček. „Mají velmi kvalitní tým plný rozdílových hráčů. Ti naši jsou mladí a v uvozovkách se stále učí,“ porovnával kouč AZetu. Jeho svěřenci však i nadále kousali a několikrát mohli srovnat.

Jenže Bořuta nastřelil v přesilové hře tyčku, velkou příležitost měl i Seman, domácí gólman Strmeň však vytáhl několik skvělých zákroků. „Hráli jsme hodně v oslabení, přesto jsme předvedli velmi dobrý výkon. Škoda, že nám nepřálo více štěstíčko,“ říkal po zápase Režnar.

Havířovští v závěru zkusili hru bez brankáře, vyrovnání už se ale nedočkali a naopak inkasovali ještě dvě branky. „V play off už je jedno, o kolik prohrajete,“ uvedl k tomu hostující trenér.

Druhý zápas se hraje hned v sobotu opět na jihu Čech a hráči AZetu ví, že pokud předvedou stejný výkon jako v prvním čtvrtfinále, nejsou rozhodně bez šance. „Znovu budeme hrát nátlakový hokej. Ale musíme proměňovat šance, které si vytvoříme,“ nabádá Režnar k větší produktivitě.

Motor České Budějovice – AZ Havířov 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Vydarený (Z. Doležal, Karabáček), 21. M. Novák (Endál, Gilbert), 30. Karabáček (Z. Doležal, Bradley), 59. Gilbert, 60. Doležal – 10. Kotala (F. Seman, Rehuš), 27. Kotala (F. Seman). Rozhodčí: Souček, Pilný – Štofa, Kreuzer. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 6019. Stav série: 1:0.

Havířov: Bláha – Chroboček, Bořuta, Rašner, Staněk, Dudek, Mrowiec, Matai – Kotala, Seman, Rehuš – Bednář, Veselý, Bambula – Gřeš, Pořízek, Pawliczek – Maruna, Haas, Procházka. Trenér: Režnar.