V prvním duelu na ledě favorita to ještě nevyšlo, Havířov hrál výborně jen v první třetině a pak „odešel“, nicméně ve druhém duelu vydržel v nasazení a aktivním přístupu celých šedesát minut a už měli Jihočeši problém.

„Tam se klidně mohlo štěstíčko přiklonit na naši stranu. Jistě, domácí jsou pořád velkým favoritem, mají ve svém středu spoustu zkušených a kvalitních hráčů, ale v závěru jsme je za stavu 3:2 pěkně zmáčkli a gól visel na vlásku,“ připomněl tlak Havířova jeho trenér Jiří Režnar.

Podobný výkon budou jeho svěřenci potřebovat v obou víkendových zápasech. „Když budeme hrát stejně odvážně, zodpovědně a bojovně, můžeme soupeře porazit. Musíme hrát ale i disciplinovaně,“ upozornil Režnar na neduh, který jeho mužstvu škodí, a sice vylučování.

Havířované by si přáli velkou podporu diváků, kteří letos nechodí na domácí utkání v takovém počtu, jak by se na druhou nejvyšší soutěž slušelo. V Budějovicích sledovalo oba duely jedenáct a půl tisíce diváků. Kolik jich dorazí na hokej v Havířově?

Čtvrtfinále play off – 3. a 4. zápasy

Sobota 3. března – 17.00: Havířov – Č. Budějovice (0:2 na zápasy - 0:5, 2:4), Vsetín – K. Vary (0:2 na zápasy - 1:5, 0:5), Prostějov – Kladno (0:2 na zápasy - 2:4, 1:2), Přerov – Slavia (0:2 na zápasy - 1:2 p, 1:2)

Neděle 4. března – 17.00: Havířov – Č. Budějovice, Vsetín – K. Vary, Prostějov – Kladno, Přerov – Slavia.