Do Havířova přijely Litoměřice, kterým se letos nadmíru daří a v tabulce se drží vysoko. Své kvality potvrdily i na ledě AZetu. „Pokud se chceme dostat do osmičky, tak doma musíme vyhrávat. Je to velká ztráta,“ připustil po prohraném zápase havířovský kouč Jiří Režnar.

V 10. minutě si vytvořil velkou šanci havířovský Kachyňa, ten ale trefil pouze rameno brankáře Haase. Naopak na druhé straně vymetl pavučinu ve Stezkově bráně Korkiakoski a Stadion vedl.

Domácí měli několik šancí na srovnání, v polovině druhé třetiny ale přidaly další branku zase Litoměřice. „Věděli jsme, že jsou silní, důrazní a hodně bruslí, přesto nás takto přehrávali,“ štvalo Režnara.

AZ měl v závěrečné třetině tlak, ujala se ale pouze akce Kachyni ze 47. minuty. Další příležitosti už Havířovští, kteří v závěru zkoušeli i hru bez brankáře, neproměnili. „Když dvě třetiny taháte za kratší konec, tak se pak i ty kotouče odráží spíš k soupeři. Nějaké příležitosti jsme měli, ale bohužel,“ dodal kouč AZetu, jehož tým se propadl mimo elitní osmičku.

Havířov tak nenavázal na výhru s Frýdkem-Místkem a na osmou Jihlavu ztrácí dva body. „Dneska jsme dvě třetiny byli horší a nebyli vůbec důrazní. Nehráli jsme to, co jsme si řekli. Vypadalo to, jakoby na přípravě před zápasem byli spíše hráči Litoměřic a hráli náš hokej,“ uzavřel zklamaný kouč AZetu.

AZ Havířov – Stadion Litoměřice 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 47. Kachyňa (Mrowiec) – 14. Korkiakoski (Jánský, Kukla), 30. Jánský (Střondala, Jícha). Rozhodčí: Obadal, Vrba – Novák, Lukš. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 1 007.

Havířov: Stezka – Ševěček, Chroboček, Mrowiec, Kachyňa, Nepokoj, Malina, L. Rutar – Bambula, F. Seman, Kotala – L. Bednář, R. Veselý, Dvořák – Pořízek, Starý, Maruna – Žiak, Baláž, Fridrich. Trenér: Režnar.