Havířovští se v řadě letošních domácích zápasů trápili. V sobotu ale dali šest branek Benátkám nad Jizerou a ve středu pět Slavii. „Přesto si myslím, že jsme doma odehráli i lepší zápasy. Dnes to však byl velmi dobrý výkon,“ potěšilo manažera týmu Patrika Rimmela.

První velkou šanci zápasu měl sice hostující Ondráček, skóre zápasu ale otevřel Veselý, kterého přesnou přihrávkou zpoza branky našel Maruna. „Slavia byla na začátku lepší, ale po našem gólu jsme už převzali iniciativu my,“ uvedl Rimmel.

Na začátku prostřední části mohli domácí své vedení navýšit, jenže Kotala ani Gřes na Šorfa nevyzráli. A o pár minut později dokonce srovnal Brož. AZ ale pokračoval v práci, kterou započal, brzy mu vrátil vedení Procházka, po minutě se trefil Maruna a krátce před druhou sirénou dával už na 4:1 Seman.

Jana Jarnotová.
Charitativní práci manželů ocenil i biskup František Václav Lobkowicz

„Druhá třetina rozhodla,“ měl jasno Rimmel. Na začátku třetího dějství se prosadil ještě Pořízek a bylo definitivně rozhodnuto. „Jsme rádi, že jsme doma předvedli dobrý výkon. Před našimi fanoušky chceme vyhrávat,“ potěšilo manažera klubu.

Havířov navíc dokázal hodit za hlavu smolnou pondělní porážku z Jihlavy, kde sahal minimálně po bodu. „Kluci byli zdravě naštvaní. Dneska to odmakali a ukázali, že je ten zápas nepoložil,“ uzavřel Rimmel.

AZ Havířov – Slavia Praha 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. R. Veselý (Maruna), 31. O. Procházka (Matai, Chroboček), 32. Maruna (R. Veselý, Rašner), 39. F. Seman (Mrowiec, Bořuta), 42. Pořízek (Gřeš) – 26. Brož (Vlček). Rozhodčí: Šutara, Obadal – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1050.

Havířov: Lukáš – Matai, Chroboček, Bořuta, Mrowiec, Kachyňa, Rašner, Rutar – Rehuš, F. Seman, O. Procházka – L. Bednář, R. Veselý, Maruna – Kotala, Pořízek, Gřeš – Macuh, Cihlář, Bambula. Trenér: Režnar.

Havířovské basketbalistky drží pozice pro play off, ale budou to mít těžké.