Dukla je sice v čele tabulky, nyní ji ale trápí nemoci a marodka. Do Havířova tak přijela jen v šestnácti hráčích a musela hrát pouze na tři formace. „Hrají rychlý hokej. Stejně jako my to mají založené na bruslení. Ale když měli jen tři lajny, tak to pro ně bylo těžké,“ uvědomoval si manažer havířovského týmu Patrik Rimmel. „Přebruslili jsme je,“ dodal spokojeně.

Skóre zápasu otevřel už v sedmé minutě z první vážné šance domácí Procházka a ani ne minutu po první přestávce zvýšil Kotala.

Jihlava sice měla několik velkých příležitostí, aby bleskově snížila, havířovský gólman Bláha byl však pevný jako skála.

Domácí přečkali i oslabení a hned, jakmile šli do pěti, ujel znovu Kotala a svou druhou brankou v utkání zvýšil na 3:0. „Paradoxně jsme druhou třetinu nehráli špatně, ale na rozdíl od domácích jsme nedávali góly. Ve stavu, v jakém jsme byli, už bylo těžké rozjetého soupeře zastavit,“ uznal asistent jihlavského trenéra František Zeman.

Dvě vteřiny před druhou sirénou navíc přidal čtvrtý zásah Veselý, který tečoval střelu Procházky. „Dnes jsme byli důrazní před brankou. Chceme tak hrát v každém zápase a dnes to kluci skvěle plnili,“ vyzdvihl důležitý faktor domácí hry Rimmel.

Definitivní pojistku přidal na začátku třetí části devatenáctiletý útočník Pawliczek, jenž se trefil poprvé v sezoně. Jeho formace s Veselým a Dudkem byla hodně aktivní a měla prsty ve třech gólech AZetu. „Na čtvrtou lajnu to není špatné,“ smál se mladý útočník, který svůj střelecký účet mohl i navýšit. „Ale asi mi chyběly zkušenosti,“ věděl.

Za jihlavské sice vzápětí snížil Pohl, další gól už ale nepadl a Havířov zápas dovedl k pohodové výhře 5:1. Zvítězil tak potřetí v řadě a před středečním zápasem na Slavii si upevnil místo v elitní osmičce.

AZ Havířov – Dukla Jihlava 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Procházka (Pawliczek, Veselý), 21. Kotala (Seman, Rehuš), 26. Kotala (Bednář, Bořuta), 40. Veselý (Procházka, Rašner), 43. Pawliczek (Dudek, Veselý) – 44. Pohl (Čachotský, Werbik). Rozhodčí: Přikryl, Dědek – Lukš, Zedník. Vyloučení: 3:1, navíc Seman (H) 10 minut OT. Bez využití. Diváci: 1389.

Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Staněk, Bořuta, Dudek, Rašner – Rehuš, Seman, Kotala – Bednář, Haas, Maruna – Bambula, Pořízek, Gřeš – Pawliczek, Veselý, Procházka. Trenér: Režnar.