Havířovanům vstup do nové sezony nevyšel a příliš jim to nejde ani po koronavirové pauze. V derby se nicméně drželi, soupeři byli rovnocenným protivníkem a ještě tři minuty před koncem drželi vyrovnaný stav 4:4. Nakonec ale zapsali pátou porážku a motají se na konci tabulky.

Ohlasy trenérů

Vlastimil Wojnar (Frýdek-Místek): „Klukům jsem po zápase pogratuloval k vítězství, jelikož jsme na něj čekali nějaké čtyři zápasy v řadě. Mrzí mě velký počet zbytečných chyb, po kterých jsme si utkání neustále komplikovali. Štve mě i počet vyloučení, vždyť jsme hráli prakticky jednu celou třetinu v oslabení. To je hodně, i když některé ty fauly… No, zkrátka neříkám, že jsme dnes byli horší, ale asi šťastnější.“

Jiří Režnar (Havířov): „Je to škoda, ve druhé třetině jsme měli k dispozici pět přesilovek, bohužel jsme neproměnili ani jednu. Za stavu 2:2 jsme soupeři mohli odskočit, místo toho jsme v oslabení inkasovali na 2:3 a následně na 2:4. Dokázali jsme to srovnat, ale vzápětí jsme vlastní hrubkou v obranném pásmu inkasovali popáté a při závěrečné power play pošesté. Rozhodly přesilovky, hráli jsme je složitě.“

HC Frýdek-Místek – AZ Havířov 6:4 (1:1, 1:1, 4:2)

Branky a nahrávky: 15. R. Veselý (Hrachovský), 23. Kurovský (Z. Malík), 43. Klimša (Šedivý, Mikulík), 48. Šedivý (Tomi, Mikulík), 58. Klimša (Tomi), 59. Mikulík (Šedivý, Kofroň) – 8. O. Procházka (Kachyňa, Doktor), 29. O. Procházka (Doktor, Kočí), 50. Fridrich, 57. Rašner (L. Bednář). Rozhodčí: Koziol, Ondráček – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 10:5. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 0 (hráno bez diváků). 

Havířov: Groh – Bořuta, Kočí, Rašner, L. Rutar, Chroboček, Kachyňa – Bednář, Rudovský, Adamský – R. Szturc, Ivan, Kotala – Doktor, F. Seman, Procházka – Fridrich, Maruna, D. Sklenář. Trenér: Režnar.