Havířov opustil Chance ligu a klub vyměnil vedení. Do Havířova zamířil i bývalý kapitán prvoligového Frýdku-Místku Milan Mikulík, jenž se v AZetu stal novým sportovním manažerem.

Jste bývalým kapitánem Frýdku-Místku, Havířov byl vždy velkým rivalem. Díval jste se na to nějak při nabídce, nebo jste to neřešil?

Jako hráč jsem vnímal, že je Havířov velkým rivalem Frýdku-Místku. Zápasy těchto dvou celků byly vždy vyhrocené a nebyly jednoduché. Zápasy v Havířově byly náročné, protože měl klub velkou podporu fanoušků a ti dali hostům vždy najevo, kdo je tady doma. Havířovský klub má za sebou bohatou historii a jsem velmi rád, že mohu být při tom, kdy se zdejší hokej budeme snažit vrátit na výsluní. Při nabídce jít působit do Havířova jako sportovní manažer mě oslovilo také to, že se zde buduje vše téměř od počátku. Dostal jsem důvěru při tvorbě týmu, trenérského i hráčského.

Co všechno budete mít na starosti?

Vytvářel jsem trenérský tým pro mládež i pro A-tým. Na starosti mám samozřejmě složení A-týmu, zajištění jeho chodu. Budu vypomáhat s chodem mládežnických kategorií. Zároveň se chci aktivně zapojovat do života klubu, pořádaných akcí a aktivit.

Co vás na této nabídce nejvíc zaujalo? Chtěl jste se vždy vydat touto cestou?

Obecně mě pozice sportovního manažera vždy lákala. Po ukončení aktivní hráčské kariéry šlo o jedinou pozici, na kterou jsem se případně chtěl do sportovního světa vrátit. Jde tedy o naplnění jedné z mých profesních představ.

Co jste dělal loňský rok, když už jste nehrál profesionální hokej?

Po ukončení aktivní hráčské kariéry jsem se rozhodl vydat se do běžného pracovního života. Rok jsem působil na pozici obchodního zástupce v oblasti stavebnictví. Práce mě naplňovala, ale sportovní svět mi chyběl.

AZ Havířov (nové vedení, 2. 5. 2022). Uprostřed prezident klubu Petr Malíř.
AZ Havířov má nové vedení, stejně tak manažery a trenéry. Jaké má klub cíle?

Havířovský kádr se mění, budete do něj chtít i nějaké hráče, se kterými jste hrával ve Frýdku-Místku?

Havířovský tým skládáme téměř kompletně celý od nuly. Zůstává jen několik původních hráčů. Co se týká mých bývalých spoluhráčů, rozhodně jsem využil svých kontaktů. V samotném novém kádru budou i hráči, se kterými jsem se ve Frýdku-Místku na ledě potkal.

Frýdek-Místek vám žádnou roli ve vedení klubu nenabídl?

Ne, žádnou nabídku jsem ve Frýdku-Místku nedostal.

Ve Frýdku-Místku už rok nejste, ale přesto, sledujete tým stále? Co říkáte na velké změny, které se v kabině udály?

Ano, samozřejmě, situaci ve Frýdku-Místku jako nezávislý pozorovatel sleduji. Změny byly velké a pro tým i citelné. Myslím si, že svou práci ale dělají dobře a poperou se s tím.

Naposledy jste hrával krajský přebor za Český Těšín, budete pokračovat i v dalším ročníku?

V následující sezoně bych rád svou aktivitu směřoval do havířovského hokeje, kde nás čeká velké množství práce. Svou hráčskou účast v krajském přeboru jsem tedy zatím nezvažoval.