„Bohužel to byl dnes zápas jako přes kopírák s tím prvním, který jsme hráli na budějovickém ledě,“ posteskl si trenér AZetu Jiří Režnar.

Jeho svěřenci měli přitom snový start. Hned v první minutě se trefil Jan Maruna. Jenže to bylo také naposledy, co si fanoušci Havířova mohli zakřičet gól!

„Chystali jsme se na soupeře, hecovali se, že je třeba ho přehrát a dostat pod tlak, protože v situaci, kdy snížíte na 1:2, favorit zákonitě znervózní. Pak to může to být 2:2 a stát se může cokoliv. Jenže se to nestalo, ve druhé třetině jsme se ztratili, vyklidili pozice a soupeř zaslouženě vyhrál,“ poznamenal Režnar s dodatkem, že nyní už bude pro jeho tým extrémně těžké něco se sérií udělat.

„Stav 0:3 už se těžko otáčí,“ uvědomuje si zkušený kouč. „My dneska dostali gól při vlastní přesilovce, pak také jeden po špatném střídání. Jeden v našem oslabení a jeden do prázdné, takže vlastně ve všech herních situacích. No nic, musíme se z toho sebrat. Pokud by měly ty naše domácí zápasy kopírovat ty první dva v Budějovicích, tak v neděli se máme na co těšit,“ upíná se Režnar s nadějí k nedělnímu duelu, který v Havířově startuje opět v 17 hodin.

Jen připomeňme, že AZ byl ve druhém venkovním zápase lepší a měl více šancí. V neděli by tedy už mohl konečně vyhrát, ať se s play off neloučí moc rychle. „Kluci teď sedí v kabině naštvaní, nedivím se, ale hned jsem jim řekl, ať si šetří nahromaděnou energii na zítra. Frustrace nám teď nepomůže, prohráli jsme a hotovo. V neděli začínáme znovu, ale musí to být úplně jiné utkání,“ povzbuzuje Režnar svůj tým.

AZ Havířov – Motor České Budějovice 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Maruna (Tomi, Kotala) – 7. Nedorost (Čáp), 28. Dostálek (Vampola, J. Mikyska), 38. Čermák (Rob, Pavlin), 59. Heřman. Rozhodčí: Dědek, Přikryl – Bryška, J. Novák. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 2 870. Stav série: 0:3.

Havířov: Dolejš – Staněk, Krisl, Dujsík, R. Havel, Matai, Luža, Chroboček – Tomi, Maruna, Kotala – Sikora, L. Bednář, M. Kalus – Fronk, Pořízek, Kanko – Gřeš, Rác, Bambula. Trenéři: Režnar, Csabi a Rimmel.