Už v úterý 6. srpna je čeká první přátelské domácí utkání proti polskému Krakowu a o dva později doma přivítají prvoligový Frýdek-Místek. V přípravě sehrají ještě dalších šest zápasů – ten poslední 5. září v polském Jastrzebie a o šest dní později odstartují v Porubě už prvoligové boje.

„Zatím jsem s přípravou spokojený. Kluci makali na sto procent a také výsledky testů u některých ukazují na velký progres. Ale ukáže se na ledě, tenisky totiž nejsou brusle,“ říká havířovský trenér Jiří Režnar.

Kabinu AZetu během léta opustilo několik zkušených hráčů, zůstalo však důležité jádro okolo Jana Maruny, Jakuba Kotaly či Filipa Semana. Kouč Režnar už tedy má o složení jednotlivých formací víceméně jasno. „Ale samozřejmě ještě může nastat situace, kdy extraligové kluby na konci srpna uvolní nějaké hráče ze svých kádrů. Máme totiž hodně mladý tým, takže pokud ho půjde vhodně doplnit o zkušenější plejery, tak po někom sáhneme,“ má jasno zkušený trenér.

Do Havířova dorazil brankář Aleš Stezka, příchod kanadského beka Scotta Priera naopak padl. Na ledě se objevili i testovaní Martin Nepokoj, Jan Dvořák, Vojtěch Tomi, Dominik Ficek a Petr Krejčí . Co další posily? „Vše záleží na penězích. Každá sranda totiž něco stojí,“ uvedl Režnar. S dosavadními nováčky na soupisce je ale zatím spokojen. „Máme mladé hráče. Jsou pracovití a o těch pár míst, která máme, se budou prát,“ říká havířovský trenér.