AZ v sobotu slavil devadesát let. Na domácím ledě porazil Vsetín, proti kterému odehrál velmi dobrou partii. A vítězně zvládl i další utkání na půdě Benátek, které porazil 4:2.

„Nepočítáme, kolik máme výher, díváme se na to, jak hrajeme. Samozřejmě ale, že čím více výher máme, tím je to lepší,“ komentoval trenér Havířova Jiří Režnar bodový zisk z ledu soupeře, který například v pondělí dohrávce skolil lídra z Českých Budějovic.

Hosté začali aktivněji a ve velké šanci se ocitl Maruna, ten si ale na Schwarze ještě nepřišel. V deváté minutě však využil přesilovou hru Rehuš a Havířov vedl. „Přijeli jsme si tady pro body, chtěli jsme pokračovat v našich dobrých výkonech,“ hodnotil hostující kouč.

Na začátku prostřední části hrál AZ další početní výhodu. Tu sice ještě nevyužil, ovšem jen co se síly na ledě vyrovnaly, zvyšoval na 2:0 Dudek. Vzápětí sice zvonilo za Bláhou břevno, Havířovští ale pokračovali v tlaku, a jakmile se utkání překulilo do své druhé poloviny, tak svůj postřeh ukázal Gřes, jenž přidal třetí gól hostujícího týmu. „Mají mladý tým, hráči hrají o triko Liberce. Hodně bruslí, proto jsme ty jejich akce napadali už v zárodku,“ zdůraznil Režnar.

V závěru třetiny měl šanci Rehuš, který, kdyby proměnil, tak by zřejmě definitivně rozhodl. Na Schwarze si ale tentokrát nepřišel a na druhé straně poprvé překonal Bláhu Zachar, jenž snížil minutu a půl před odchodem do kabin.

Gól na 1:3 Benátky povzbudil a ve třetím dějství zadělaly na drama. V závaru před Bláhou se totiž zorientoval Vlach a Havířov už vedl jen o gól. „Za stavu 3:0 jsme trochu polevili. Měli jsme sice optickou převahu, ale už jsme nebyli tak důrazní. Potom jsme začali hrát znovu jednoduše, důrazně, zodpovědně a přidali jsme na agresivitě,“ uvedl Režnar.

Hosté zachovali chladné hlavy a díky Bednářovi se dostali zpátky do dvougólového vedení, které i přes závěrečnou power play Benátek udrželi. „Dnešní výkon mě potěšil,“ uzavřel trenér AZetu.

HC Benátky n. J. – AZ Havířov 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 39. M. Zachar (J. Mikyska, J. Vlach), 47. J. Vlach (J. Mikyska) – 9. Rehuš (F. Seman), 25. Dudek (Rehuš), 32. Gřeš (Matai, Pořízek), 52. L. Bednář (Maruna). Rozhodčí: J. Doležal, Luczków – Horažďovský, Ševic. Vyloučení: 6:7, navíc Šír (B) a Kotala (H) 10 min. OT. Využití: 0:2. Diváci: 192.

Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Mrowiec, Bořuta, Dudek, Rutar, Zdeněk – Rehuš, F. Seman, Kotala – L. Bednář, Haas, Maruna – R. Veselý, Pořízek, Gřeš – Bambula, Cihlář, Macuh. Trenér: Režnar.