AZ v zápase ani jednou nevedl a nakonec těsně padl 3:4. Havířovský kouč Jiří Režnar byl po utkání naštvaný. „Kdyby to bylo před pětadvaceti lety, tak by někteří hráči přetáhli ty další přes záda. Vždyť přece byly ve hře mimořádně důležité body,“ řekl.

Co jej tak naštvalo? „Zklamali mě obránci. Někteří by chtěli hrát extraligu, ale předvádí výkony, které nestačí ani na Chance ligu,“ dodal.

Horácká Slavia šla rychle do vedení, Havířov ale ihned po návratu z šaten srovnal. „Po první třetině jsme si v kabině důrazně promluvili a druhá perioda od nás byla výborná,“ uvedl Režnar.

Jenže jeho svěřenci selhávali v tutových šancích a nevyužili ani dvojnásobnou přesilovku. Místo toho se během pár minut třetí třetiny dvakrát prosadila Třebíč a rázem vedla 3:1. Za Havířov pak sice ve vlastním oslabení snížil Bednář, jenže domácí zaváhání napravili a přesilovku stihli ještě využít.

AZ v závěru zkoušel hru v šesti, Bednář svou druhou trefou v zápase vykřesal naději, víc už toho ale hosté nezvládli a prohráli.

„Ve třetí třetině jsme chtěli hrát trpělivě a zodpovědně, místo toho jsme ale dostali po hrubých chybách tří obránců tři góly. Někteří beci hrají jako by byl konec srpna, měli by si sáhnout do svědomí a věci z tréninků přenést i do zápasů,“ uzavřel naštvaný Režnar.

Horácká Slavia Třebíč – AZ Havířov 4:3 (1:0, 0:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 3. Kunc (Havlát, Hlaváč), 47. Šťovíček (Forman), 50. Bittner (Forman), 52. Bittner (P. Kratochvíl) – 21. Toman (Chroboček), 51. L. Bednář, 59. L. Bednář (Rašner). Rozhodčí: Hucl, Ondráček – Štofa, Tvrdík. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 1563.

Havířov: Stezka – Chroboček, Matai, Rašner, Mrowiec, Malina, Kachyňa, L. Rutar – Kotala, F. Seman, Toman – O. Procházka, R. Veselý, L. Bednář – Maruna, Starý, Fridrich – Danielčák, Žiak, Dvořák. Trenér: Režnar.