Trenéři Jan Daneček a Tomáš Potěšil měli nově k dispozici čtveřici hráčů, kteří v úterý posílili kádr AZetu. Šanci tak hned dostali Michal Hlinka, Lukáš Kucsera i člen reprezentační devatenáctky Patrik Zdráhal z Vítkovic, a rovněž bek Jan Dresler, kterého Havířov získal z pražské Slavie.

Hosté odehráli vcelku povedené utkání, ovšem proti soupeři, který se nejevil tak silný jako v úvodním duelu Třebíč. „Ta byla opravdu někde jinde," uznal manažer havířovského klubu Patrik Rimmel.

Havířov měl výborný nástup a dokázal dostat Rebely pod tlak. Nevyužil ale nic ze svých šancí a de facto z první vážnější možnosti soupeře inkasoval. „To nás trochu zabrzdilo, nedokázali jsme se prosadit ani v přesilovkách. Na druhé straně je třeba ocenit, že se mužstvo nevzdávalo, dál bojovalo nadoraz," přibližoval Rimmel.

Hosty nenahlodaly ani další zásahy Rebelů. Ještě do konce druhé třetiny srovnali a v té poslední sahali po třech bodech. Zápas ale rozhodl až v prodloužení Hlinka. „Řeknu to takhle – dva body zvenku dobré, ale kdyby hráči více dbali na dodržování taktických pokynů, museli jsme mít body všechny tři," mínil havířovský manažer.

Za pravdu mu dal i trenér Jan Daneček. „Mysleli jsme, že se po té Třebíči už do toho plně dostaneme a odehrajeme zápas více takticky. Hráči ale při nepříznivém průběhu zápasu zmatkují, chtějí to strhnout sami a taktiku opouštějí, to není moc dobré. Vzniká nám tam pak chaos, jezdíme po ledě všude možně a soupeř toho samozřejmě využívá," varuje Daneček.

Havířovany přijela do Kotliny povzbudit i čtyřicítka věrných fanoušků, kteří byli slyšet více než domácí kotel! „Byli nejlepší na stadionu," zasmál se Patrik Rimmel. „Za jejich podporu jim samozřejmě děkujeme a těšíme se na ně i na další naše diváky v sobotu, kdy hrajeme se Šumperkem," pozval fanoušky na zajímavý domácí zápas Rimmel.

Rebel Havlíčkův Brod – AZ Havířov 3:4 p (1:0, 2:3, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Schleiss, 27. Schleiss, 31. Babka (Maliník) – 30. Pechanec (Klimša), 33. Jakúbek (Repe), 40. Tomi (Šlahař), 61. Hlinka (Ostrčil, Lenďák). Rozhodčí: Jílek – Štofa, Beneš. Vyloučení: 8:5, navíc Zdráhal (H) 10 min. OT. Využití: 0:2. Diváci: 417.

Havířov: L. Daneček – Dresler, Bezuška, Krisl, Foltýn, Ostrčil, Bahounek, Repe, Lenďák – Jiránek, Pechanec, Klimša – Jakúbek, Šlahař, Tomi – J. Daneček, Haas, Říčka – Zdráhal, Hlinka, Kucsera. Trenéři: Tomáš Potěšil a Jan Daneček.

Další zápasy: Třebíč – České Budějovice 5:3 (1:1, 1:0, 3:2), Chomutov – Litoměřice 3:1 (2:1, 1:0, 0:0), Kadaň – Most 3:4 sn (1:1, 0:1, 2:1 – 0:0), Benátky n. J. – Kladno 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), Jihlava – Prostějov 3:0 (2:0, 0:0, 1:0), Šumperk – Ústí n. L. 7:5 (1:1, 3:2, 3:2).