Před pár dny vyzval AZ tým Václava Prospala na domácím ledě a vyhrál 4:2. Tentokrát se ale role obrátily. „Přitom jsme začali dobře a měli jsme nějaké příležitosti, ale dostali jsme dvě rychlé branky,“ okomentoval klíčový moment utkání hostující kouč Jiří Režnar.

V 17. minutě otevřel skóre Novák a vzápětí zvýšil Pavlin. „Je to jako přes kopírák,“ připomněl Režnar podobný průběh předešlých zápasů v Prostějově s a Kadaní. Ve druhé třetině bylo s hosty ještě hůř. Českobudějovičtí vstřelili další tři branky a prakticky bylo po zápase.

„Ale je to těžké. Hráči předvedli svůj maximální strop. Nejde na ně být naštvaný, když zápas odehrají na sto procent,“ obhájil Režnar svůj tým.

Havířov (v bílém) nestačil na českobudějovický Motor.

Uznal však sílu soupeře a řekl, že České Budějovice vyhrály zcela zaslouženě. „Hrály výborně, měly perfektně organizovanou celou hru,“ dodal. Poslední třetina se jen dohrávala a o čestný zásah hostů se postaral Pořízek.

AZ tak na předešlé domácí vítězství nad jedním z favoritů celé soutěže nenavázal. „Doma jsme byli produktivní, možná nás podcenili. I teď jsme odehráli velmi dobrou první třetinu, ale nedávali jsme góly,“ uvedl Režnar.

Havířov padl potřetí v řadě a už ve středu ho čeká další náročný zápas na půdě Kladna. „V kabině si k tomu něco řekneme, rozebereme to a musíme jít dál,“ burcuje kouč AZetu.

Motor České Budějovice – AZ Residomo Havířov 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. M. Novák (Gilbert, Endál), 18. Pavlin (Doktor), 31. Pýcha (Gilbert, Doležal), 33. Beránek (Dančišin), 37. Gilbert (M. Novák, Endál) – 51. Pořízek (Gřeš, Maruna). Rozhodčí: Barek, Veselý – Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 5 042.

Havířov: Bláha – David, Bořuta, Ševěček, Mrowiec, Rutar, Matai, Macuh – Gřeš, Pořízek, Bambula – R. Veselý, Mastič, Rehuš – Maruna, Haas, L. Bednář – O. Procházka, Cihlář, Pawliczek. Trenér: Režnar.