Trenér AZetu Jiří Režnar si po úterním duelu přál, aby ve středu přišla ještě vyšší návštěva. Tedy více než 3019 fanoušků. To se sice nestalo, ovšem ti, co dorazili, rozhodně nelitovali. I čtvrtý zápas série totiž nabídl velmi dobrý hokej, sedm branek a drama až do samého konce.

První velkou šanci zápasu měl domácí Pořízek, skóre ale ve 13. minutě otevřel hostující Babka, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před gólmanem Bláhou. AZ však brzy zásluhou Veselého úniku vyrovnal a na začátku druhé třetiny se dostal do vedení. Po nádherné kombinaci se prosadil Gřeš. „Dnešní zápas měl náboj, bylo tam vše, co takový duel má mít,“ komentoval kouč domácích Jiří Režnar úroveň zápasu.

Čtvrté utkání série mezi Havířovem (v modrém) a Českými Budějovicemi opanovali opět Jihočeši.

Pokračovalo se ve vysokém tempu. Hosté nastřelili tyč, ve vlastní přesilovce pak nechali pláchnout Kotalu, ale také sehráli pohlednou akci, na jejímž konci stál Doležal a ten srovnal na 2:2.

Do kabin šli přesto spokojenější domácí. I ti totiž dostali možnost přesilové hry, znovu krásně zakombinovali a Bednář rozvlnil síť za bezmocným Strmeněm.

Domácí fanoušci hnali své svěřence vstříc důležité výhře, Motor však ve třetí třetině přidal na obrátkách a akcie AZetu musel držet skvěle chytající Bláha. Jenže necelých devět minut před třetí sirénou havířovská obrana chybovala a hosté srovnali. „Byla to zbytečná ztráta, to se ale v hokeji bohužel stává,“ řekl Režnar.

České Budějovice byly na koni. O necelé tři minuty později navíc využil další skulinky v domácí obraně Endál, jenž vrátil hostům vedení a rozhodl tím celý zápas. Havířovu už pak nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. „Udělali jsme dvě hrubky a soupeř je potrestal,“ mrzelo Režnara. „Náš tým ukázal velký charakter,“ potěšilo naopak trenéra Motoru Václava Prospala.

Série se za stavu 3:1 pro České Budějovice v pátek přesouvá na jih Čech a Motoru k postupu stačí už jen jedna výhra. „Série ještě není u konce. Víme, že proti nám stojí velmi silný soupeř,“ uvědomuje si Prospal. Havířovští vyráží k zápasu naděje už po čtvrtečním tréninku. „Musíme vyhrát, hráči hodně chtějí a věříme, že to vrátíme zpátky,“ říká odhodlaně Režnar.

AZ Havířov – Motor České Budějovice 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 18. R. Veselý (Bořuta, Rehuš), 24. Gřeš (Pořízek, Rehuš), 31. L. Bednář (Bořuta, Rašner) – 13. Babka (Karabáček, Bradley), 29. Z. Doležal (Bradley, Kutlák), 52. Babka (Gilbert, Bradley), 55. Endál (Karabáček). Rozhodčí: Souček, Micka – Lukš, Novák. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:3. Diváci: 2883. Stav série: 1:3.

Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Staněk, Bořuta, Dudek, Rašner – Rehuš, Seman, Kotala – Bambula, Veselý, Bednář – Procházka, Haas, Maruna – Pawliczek, Pořízek, Gřeš – Macuh. Trenér: Režnar.