Stav 0:2 dokázali ve druhé periodě otočit a brali všechny body. „Tentokrát jsme v první třetině nezaspali, jak by mohlo skóre napovídat, bylo to spíš dost smolné. Aktivní jsme byli, ale hostům vyšly dvě situace a prohrávali jsme. Nicméně od druhé části jsme hráli opět s obrovskou chutí, měli jsme navrch a ta třetina byla jasně naše,“ upozornil hlavní kouč AZetu Martin Janeček.

Spolu s kolegou Vojtěchem Csabim by si už přál zažít pohotovější průběh zápasu. „Jinak zešedivím,“ vtipkoval Janeček. „Ale samozřejmě je pořád lepší otočit stav v náš prospěch, než si nechat utéct stav 4:1, jako se nám to stalo s Ústím,“ připomněl nedávný kolaps.

Z utkání Havířova (v černém) proti Benátkám.Zdroj: Josef Pintér

Havířov si výhru zasloužil. Hrál v tempu, zodpovědně. V poslední části se už více soustředil na defenzivu, ale to proto, že celá třetina byla rozbitá vyloučeními a do hry nechodily kompletní lajny. „Různě se to skládalo, tempo nebylo. Dneska jsme měli velkou výhodu v tom, že nás přišli posílit kluci z Olomouce a Vítkovic. Mohli jsme si celý zápas dovolit hrát na čtyři pětky a měli dost sil. Až na závěr, kdy Benátky měly přesilovku a odvolaly i brankáře, jsme to vítězství celkem v klidu udrželi,“ rekapituloval Janeček přísun cenných tří bodů do tabulky.

Před sobotním hitem, kdy na havířovský led přijede českobudějovický Motor, je to pro mužstvo vítaná vzpruha. „Snad dorazí i diváci a pomůžou nám favorita porazit. Potřebovali bychom to,“ zakončil kouč Havířova.

AZ Havířov – HC Benátky n. J. 3:2 (0:2, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Pořízek (Kurovský, Krisl), 29. M. Kalus (Jergl, R. Havel), 30. Kotala (Pořízek, Kurovský) – 15. Hrabík (Jeník, Z. Král), 19. Pyrochta (Z. Král, Bittner). Rozhodčí: Fiala, Zbořil – Reich, Měkýš. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 1440.

Havířov: Bláha – Krisl, Dudek, Puzič, Drtil, Chroboček, R. Havel – P. Beránek, Matai, Sikora – Jergl, Rác, Gřeš – Fronk, Hudeček, M. Kalus – Kotala, Pořízek, Kurovský. Trenéři: Janeček a Csabi.