Havířovští v sobotu vyrazili na led Poruby, se kterou letos už dvakrát prohráli. Po domácí porážce s Frýdkem-Místkem si Režnarovi svěřenci chtěli zlepšit chuť aspoň v Ostravě, domů se ale vrací pouze s bodem za porážku v nájezdech.

„Jeli jsme si pro tři body, ale musíme dávat více branek,“ poukázal Režnar na průběh utkání. Dlouho se totiž hrálo bez gólů a střelecké účty se otevřely až ve třetí třetině.

Jako první se v přesilové hře na konci 43. minuty prosadil domácí Guman, jenž překonal velmi dobře chytajícího Matouška. Vzápětí měl ale možnost početní výhody i AZ a poprvé kapituloval také Dolejš, který byl znovu mužem zápasu. „Velmi dobře ho známe z působení u nás. Je to jejich stavební kámen, pokaždé je dominantní,“ poukázal Režnar na kvality gólmana, kterého v základní části překonal pouze Kotala.

Další branky už nepadly. Šancí však bylo několik na obou stranách. „Škoda našeho tlaku ve druhé třetině, tam jsme byli lepší, ale nedokázali jsme proměnit naše příležitosti,“ mrzely Režnara zahozené šance. „Prodloužení i nájezdy, to už bylo vabank,“ dodal.

V nájezdové loterii se jako první ve druhé sérii prosadil domácí Illéš, ve čtvrté sérii ale dokázal srovnat Kotala.  Jenže pak neuspěl Veselý, zato domácí Toman na Matouška vyzrál a druhý bod tak brala Poruba.

Havířov už na výhru čeká čtyři zápasy a jeho pozice se komplikuje. Ve středu na svém ledě navíc přivítá rozjetý Vsetín. „Musíme se na ně připravit, hrát se dá s každým,“ hlásí trenér Režnar.

RT Torax Poruba – AZ Havířov 2:1 sn (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 43. Guman (T. Jáchym, Illéš), rozh. náj. Toman – 48. Kotala (Bořuta, Gřeš). Rozhodčí: Barek, Šutara – Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 956.

Havířov: Matoušek – Chroboček, Matai, Bořuta, Staněk, Rašner, Dudek,Mrowiec – Maruna, F. Seman, Rehuš – Bambula, R. Veselý, Kotala – Gřeš, Pořízek, L. Bednář – O. Procházka, Haas, Cihlář. Trenér: Režnar.