Zápas nabídl vše, co derby vyžaduje. Na ledě byla k vidění zajímavá podívaná, která přinesla drama až do posledních minut. „My jsme však dlouho hráli ustrašený hokej,“ uvedl havířovský kouč Jiří Režnar.

Havířov hrál sice první přesilovku, skóre ale díky Zdeňkovi otevřela v osmé minutě Poruba. Srovnání měl na hokejce Kotala, ovšem i druhá branka padla do havířovské klece, kterou poprvé v první lize hájil brankář Stezka. Toho tvrdou střelou v přesilové hře překonal Sikora, jenž měl vzápětí na hokejce další gól. Tentokrát ale neuspěl.

AZ se vrátil do hry v závěru druhé třetiny. Chroboček v početní převaze pálil od modré, puk tečoval jeden z domácích hráčů a rázem to bylo jen o gól. „Už předtím jsme měli šance, ale byli jsme málo důrazní na brankové čáře. Až potom, co to bylo 0:2, to z hráčů spadlo,“ řekl Režnar.

První branka hostům pomohla a necelých devět minut před třetí sirénou srovnal po pohledné kombinaci Rašner. „Konečně jsme zase hráli ten náš hokej. Hráli jsme jednoduše, bruslili jsme, dohrávali jsme akce a šli jsme do tlaku,“ dodal.

Za domácí porubu se představil extřinecký Vladimír Svačina.

Jenže nerozhodný stav nevydržel dlouho. Na začátku 56. minuty totiž dotlačil kotouč do sítě exhavířovský Kanko a na jeho zásah Režnarovi svěřenci už nedokázali zareagovat. „Poté, co jsme srovnali, byla Poruba na kolenou. Ale místo toho, abychom je dorazili, jsme udělali další chybu, což nás stálo body,“ mrzela koncovka zápasu Režnara.

V samém závěru pečetil výhru Ostravanů střelou do prázdné brány loňský extraligový šampion s Třincem Vladimír Svačina. Ten k jedné brance přidal i dvě nahrávky a ukázal, že Poruba v něm získala velikou posilu. „Je chytrý a zkušený. V pravý moment byl vždy na správném místě,“ uvedl na jeho adresu kouč AZetu.

Havířov se tak o první body porve v sobotu doma proti Vsetínu. „Musíme se podívat na video a poučit se z dnešních chyb. Pokud je neodstraníme, tak to bude špatné,“ uzavřel Režnar.

RT Torax Poruba – AZ Havířov 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. Zdeněk (Svačina, Husák), 25. Sikora (Svačina, Zdeněk), 56. Kanko (Obdržálek, Dluhoš), 60. Svačina – 40. Chroboček (Matai, Kotala), 52. Rašner (Veselý, Malina). Rozhodčí: Dědek, Cabák – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 5:1. Využití: 1:1. Diváci: 1 025.

Havířov: Stezka – Chroboček, Matai, Rašner, Kachyňa, Malina, L. Rutar – Kotala, F. Seman, Pawliczek – L. Bednář, R. Veselý, Bambula – Fridrich, Cihlář, Žiak – Maruna, Pořízek, Dvořák. Trenér: Režnar.