Ačkoliv se hrál velmi svižný hokej plný zajímavých událostí, trenér AZetu Jiří Režnar příliš spokojen nebyl. „V první třetině byla Poruba bruslařsky lepší, propadali jsme,“ mínil.

Byli snad jeho svěřenci na zápas špatně nastavení? „Nic jsem nepozoroval, příprava proběhla bez problémů, kluci se hecovali, ale do samotného utkání to nepřenesli,“ postřehl trenér.

Výkon Havířova se zvedl až od druhé části. Jenže góly dávali jen Ostravané. „Sice jsme stříleli často, jenže málo puků prošlo přímo na bránu. Soupeř skvěle blokoval, chodil do střel, a tím jsme kotouče do předbrankového prostoru nedostali,“ označil Režnar hlavní kámen úrazu.

Havířovští hokejisté (v modrém) podlehli doma Porubě 2:3.

Jenže domácí to nebalili a nepřestávali v útočení, hrálo se nahoru dolů. V posledním dějství AZ svého soka výrazně přestřílel a sahal po vítězství. Vítkovický gólman Dolejš, který v minulé sezoně odchytal i 14 zápasů za Havířov, však Porubu podržel skvělými zákroky. „V závěru nám chytil dva naprosto jasné góly,“ uznal trenér Režnar.

O gól lepší tak byla Poruba a dostala se do čela tabulky. „Porážky k tomu patří, nedá se nic dělat, jedeme dál. Čeká nás Vsetín. Na Lapači jsme loni odehráli dobré zápasy, tak snad si na ně vzpomeneme,“ přál by si kouč AZetu před sobotním hitem kola.

AZ Havířov – RT Torax Poruba 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Rehuš (Chroboček, R. Veselý), 49. L. Bednář (Luža, F. Seman) – 14. D. Krenželok (Tomi), 33. Ollender (Baláž, Toman), 39. Illéš (J. Káňa, Hudeček). Rozhodčí: Wagner, Koziol – Poruba, Pechánek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 1358.

Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Luža, Houdek, Dudek, Ševěček – R. Veselý, F. Seman, Rehuš – Maruna, Haas, L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Kurovský – Macuh, Cihlář, Bambula – Pawliczek. Trenéři: Režnar a Rimmel.