Havířované měli za sebou solidní sérii a ve sběru bodů hodlali pokračovat i proti Mostu. „Ty poslední zápasy jsme odehráli slušně, zodpovědně, s tím souvisel i nárůst sebevědomí. Možná až příliš, protože v první třetině jsme proti Mostu nehráli to, co jsme chtěli. Měli jsme puk na holích, to ano, ale střelba vázla. Nestříleli jsme tak často, jak by bylo potřeba," hodnotil Martin Janeček, asistent trenéra Mikeše na havířovské střídačce.

Domácí v prostřední části odskočili na 2:0 a tento stav vydržel do 51. minuty. „Ale Most docela zlobil. My jsme hráli chvílemi bago jako na tréninku, ale bez té střelby to nebylo ono. Hosté pak snížili a tady jsme měli trochu problém. Pomohl nám ale gól na 3:1. Po brejku jsme dostali trestné střílení a Krisl ho proměnil. Tím jsme soupeře definitivně zlomili," vypíchl Janeček stěžejní moment utkání.

Čtvrtá výhra v řadě katapultovala AZ na osmé místo tabulky. „Jsme na dostřel šestému Přerovu, což je fajn. Ještě se porveme o přímé čtvrtfinále. Teď nás ale prověří největší favorité. Jedeme do Budějovic a Jihlavy, to bude nesmírně těžké. Venku ale hrajeme zodpovědněji než doma, tak uvidíme," nechá se překvapit Janeček.

AZ Havířov – HC Most 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 15. z tr. stř. Okál, 27. Kalus (Kotala, Lenďák), 56. z tr. stř. Krisl, 59. Kanko – 51. Doležal (Tauš, Smolka). Rozhodčí: Přikryl – Novák, Konvička. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 1576.

Havířov: Laco – Lenďák, Krisl, Mazanec, Bahounek, Punčochář, Graca – Štumpf, Pechanec, Maliník – Kanko, Hudeček, Okál – Kotala, Sedláček, Gřeš – Bednář, Kalus. Trenéři: Mikeš a Janeček.