K posílení pozice mezi nejlepšími však AZ potřebuje další body. Nejlépe všechny tři z úterního předehrávky proti Ústí nad Labem, dalšímu soupeři ze dna tabulky.

„Kluci jsou zvyklí, kondičně jsou připraveni, zregenerují, zítra si dáme rozbruslení, potom přípravu, oběd a jdeme na to. Ve středu máme volno, tam si hráči odpočinou,“ vyhlíží Režnar další důležité utkání, které startuje v 17 hodin.

Zatímco v sobotu v Třebíči AZ srážely chyby obránců, proti Kadani ubránila defenziva čisté konto. „Jsme rádi, že se nám to dnes povedlo s čistým kontem,“ řekl po zápase havířovský kouč Jiří Režnar.

Havířov do zápasu s Kadaní vstoupil aktivně a už od začátku si vypracovával nebezpečné šance. Bezbrankový stav platil do konce 15. minuty, kdy domácí hráli přesilovku, kterou využil Kotala.

Krátce po návratu z kabin navíc Havířovští sehráli povedenou akci, na jejímž kontě byl Malina a AZ vedl 2:0. „Dnes to od nás byl lepší výkon než posledně. Je třeba bodovat,“ říká Režnar.

Ve třetí části se podruhé trefil Kotala a mezi střelce se zapsal i Žiak. „Soupeř sice nehrál tak aktivně jako Třebíč, ale museli jsme si na ně dávat pozor. Jsou nepříjemní a hrozí z breků,“ řekl kouč AZetu na adresu Trhačů. „Opticky to vypadá jasně, lehký zápas to ale nebyl,“ dodal.

Domácí sérii zakončí Havířov v sobotu proti Benátkám nad Jizerou, které už také nemají naději na první osmičku. Devět bodů z těchto zápasů je pro Havířovany téměř nutností.

AZ Havířov – SK Kadaň 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Kotala (F. Seman, Toman), 22. Malina (L. Bednář, R. Veselý), 52. Kotala (Rašner, Baláž), 54. Žiak (Dvořák, Mrowiec). Rozhodčí: Skopal, Doležal – Gančarčík, Zedník. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. Diváci: 1108. 

Havířov: Stezka – Mrowiec, Rašner, Ševěček, Malina, Kachyňa, Chroboček – Toman, F. Seman, Kotala – L. Bednář, R. Veselý, O. Procházka – Fridrich, Starý, Maruna – Baláž, Žiak, Dvořák. Trenér: Režnar.